Dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Lionel Messi’nin PSG yönetimi tarafından kadro dışı bırakılmasının etkileri devam ediyor. Yıldız futbolcunun kulüp yönetiminden izin almadan Suudi Arabistan’ı ziyaret etmesi tepkilere neden olmuştu. PSG’nin sahibi Katarlı iş adamı Nasser Al-Khelaifi’nin Messi’den vazgeçtiği öğrenildi.

5dca5a15d3806c0cd0be4227

Katar ve Suudi Arabistan arasındaki olumsuz siyasi ilişkiler nedeniyle Messi’nin ziyaretine PSG yönetimi tarafından ceza kesildi! Neymar’ın ise PSG taraftarı ile başı dertte! Yıldız futbolcunun evinin önünde düzenlenen protesto gösterileri yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi. PSG Teknik Direktörü Christophe Galtier’ın Messi ve Neymar’ın yokluğunda ne yapacağı ise merak konusu oldu. Tecrübeli teknik adam ilk kez medyanın karşısına çıkarak, spor dışı olaylarla ilgili açıklama yaptı.

5dca5a16d3806c0cd0be4234

Saha Dışı Olaylar Şampiyonluk Mücadelesini Etkiliyor

Fransız gazetecilerin sorularını yanıtlayan PSG Teknik Direktörü Christophe Galtier, keyifli bir dönemden geçmediğini itiraf etti. Oyuncularının şampiyonluk mücadelesine odaklandığını belirten Christophe Galtier, ‘’Oyuncular kaybettiğinde umurlarında olmadığını düşünmeyin. Lorient yenilgisinden sonra oyuncularımın tepkisini gördüm, hepimiz endişeliyiz ve konsantre olmuş durumdayız. Bunun yeterli olmadığını ama kazanılması gereken bir şampiyonluk olduğunu biliyoruz. Hâlâ lideriz ama diğer şampiyonalarda da gördüğümüz gibi bu özel bir sezon. Soyunma odasının gerçekliği var ve bu bana oyuncuların bilinçli olduğunu, takım kaybettiğinde mutsuz olduklarını gösteriyor’’ ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_82318513529d48eeab33e9098b6c0dbc

Çok Zor Bir Sezon Geçiriyoruz

Lionel Messi’nin kadro dışı bırakılması kararı hakkında da açıklamalarda bulunan PSG Teknik Direktörü, ‘’Kararı benim vermem gerekmiyordu. Bana bilgi verildi ve ben de buna uyuyorum’’ demekle yetindi. Şampiyonluk mücadelesinde gevşemeyi göze alamayacaklarının altını çizen Christophe Galtier, ‘’Aldığımız mağlubiyetler gevşememizle ilgili değil ama sakatlıklar nedeniyle birçok oyuncumuzdan yoksun olduğumuz çok zor bir sezon geçiriyoruz. Birlik içinde kalmalı ve herkesin iyi performans göstermesi için sesimizi yükseltmeliyiz’’ dedi.

psgde-taraftar-ayaklandi-messi-ve-neymar-defolun_349a6522

Neymar Gelecek Sezon PSG’de Kalacak Mı?

PSG taraftarının Neymar’ın evinin önünde düzenlediği protesto gösterisiyle ilgili sorulara da yanıt veren Christophe Galtier, ‘’Önümüzdeki 5 maça odaklanmış durumdayım, gelecek sezon ne olacağını göreceğiz. Bir oyuncunun evinin önünde toplanmaya gelince, bu ister Neymar ister başka biri olsun, bu konuda çok dikkatli olmamız gerektiğini söylüyorum. Özel hayat özel kalmalıdır. Taraftarlarımızın kızgınlığını, hayal kırıklığını anlayabiliyorum. Parc des Princes'teki bir maçtan sonra burada, işyerimizde, PSG ofislerinin önünde gösteri yapabilmemizi anlayabiliyorum. Kimsenin evine gidebileceğimizi kabul etmiyorum. Her an işler çığırından çıkabilir ve toplumumuz çılgın, kontrol edilemez ve tehlikeli bir hal alabilir. Dikkatli olmak zorundayız’’ diye konuştu.