Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray’da transfer çalışmaları hız kazandı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur transfer görüşmeleri için yurt dışına çıktı. Geçtiğimiz sezon Erden Timur’un liderliğinde başarılı transferlere imza atan sarı kırmızılı yönetim, aynı strateji devam ettirme kararı aldı. Galatasaray’ın transfer dönemindeki ilk hedefi ise Mauro Icardi’nin bonservisinin alınması oldu. Sarı kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelen Arjantinli yıldız futbolcu için tüm şartlar zorlanıyor. Galatasaray yönetimi Mauro Icardi’nin transferini gerçekleştirmek için sponsor desteği alacağını açıkladı. PSG’nin oyuncusu olan Mauro Icardi için bonservis ücreti de ödenecek.

icar

Süper Lig’in Değeri Artacak

PSG kulübü ile Süper Lig’in yayıncı kuruluşu Bein Sport’un sahibinin aynı şirket olması da Galatasaray’ın transfer sürecinde elini güçlendirdi. Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götüren sarı kırmızılı ekip Avrupa sahnesine çıkacak. Yıldız futbolcuları kadrosuna katmak isteyen Galatasaray, aynı zamanda Süper Lig’in değerini artıracak. Yayıncı kuruluş tarafından da desteklenen bu politika, PSG ile yapılan transfer pazarlıklarında kritik önem taşıyor. PSG kulübünün Mauro Icardi transferi için Galatasaray ile her konuda anlaşma sağladığı ve zorluk çıkarmadığı öğrenildi.

parede

PSG’den Yeni Teklif Geldi

Galatasaray’ın yeni sezon transfer çalışmaları arasında ön libero transferi de yer alıyor. Teknik direktör Okan Buruk’un yönetime sunduğu transfer raporundaki oyuncular arasında Leandro Paredes yer alıyor. 2022 FİFA Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin Milli Takımı’nın vazgeçilmez bir parçası olan Paredes için Galatasaray devreye girdi. Mauro Icardi’nin de yakın arkadaşı olan Parades ile pazarlıklar da son aşamaya gelen sarı kırmızılı yönetim; 28 yaşındaki yıldız futbolcuyu kadrosuna katmaya hazırlanıyor. PSG yönetimi ise Galatasaray’a yeni bir teklifte bulundu.

2501235_1200x627

3’ü 1 Yerde Transfer

Galatasaray ve PSG arasındaki transfer görüşmelerinde önemli bir aşamaya gelindi. Fransız temsilcisi tarafından Galatasaray’a sunulan yeni teklifin içerisinde Juan Bernat’ta yer aldı. PSG takım direktör yardımcısı Antero Henrique tarafından transfer görüşmeleri yürütülüyor. PSG yönetimi, Galatasaray’a transfer paketi sundu. Mauro Icardi ve Leandro Paredes transferine ek olarak Juan Bernat’ın da sarı kırmızılı ekip tarafından transfer edilmesini istedi. 30 yaşındaki İspanyol sol bekin PSG ile sözleşmesi 2025 yılında sonra erecek. Teknik direktör Okan Buruk’un sol bek mevkisi için transfer edilmesini istediği oyuncu ise Angelino olmaya devam ediyor. Angelino transferini askıya alan Galatasaray yönetimi, PSG’nin teklifini değerlendirmeye başladı.