iqtesti (3)-1Eğer 10 saniye içerisinde farklı Roger Federer'i 10 saniye içerisinde bulabilirseniz deha sahibi kabul edileceksiniz.

Pürdikkat spor severler buraya. Sizler için öylesine zor bir iq testi hazırladık ki 10 saniye içerisinde çözebilen deha sahibi kabul ediliyor. Tenise geçtiğimiz yıl veda eden İsviçreli raket Roger Federer'lerin birisinde farkılık var. Ancak optik yanılsama bu farkılığı bulmanız konusunda sizi zorlayacak. O yüzden bu optik illüzyon testini çözebilenlerin pürdikkat bir kişiliğe sahip olması gerekiyor. 

iqtesti (1)-1

FARKLI FEDERER'İ BULMAK O KADAR KOLAY DEĞİL

Tenis sporunun efsanesi İsviçreli raket Roger Federer, kariyeri boyunca onlarca grand slam ve farklı kupalar kazandı. Ekselansları geçtiğimiz yıl tenisi bıraktı, kortlarda izleri kaldı. Biz de sporundibi.com olarak onu zor bir optik illüzyon testi ile analım istedik. Bakalım 9 tane olan Roger Federer'den hangisi farklı? Eğer 10 saniye içerisinde farklı Federer'i bulabilirseniz deha kabul ediliyorsunuz!

Tenis sporu dünyanın en çok efor harcanması gereken spor türlerindendir. Bu sebeple tenisçilerin bedeni ve kolları kuvvetli olur. Size zor bir iq testi sunduğumuzun farkındayız. Bu yüzden tenisçilerin kol kaslarının oldukça gelişmiş olduğu ipucunu verelim. 

iqtesti (2)-1

İpucundan sonra bu zor optik yanılsama testinin üstesinden gelebileceğinizi tahmin ediyoruz. Fakat yine de çözemeyenler için cevabımız burada sizler için yukarıda hazır. İşte sadece pürdikkat tenis severlerin 10 saniyede görebildiği iq testi 3. sıradaki Federer olacaktı. Kol kasında bir farklılık var!