Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta yeni sezonda saha içinde liderlik görevi yapması beklenen Rachid Ghezzal ile ilgili bir transfer gerçeği ortaya çıktı. Cezayirli futbolcu için  Arabistan'dan flaş bir teklif geldiği ifade edildi. Ghezzal, geleceğiyle ilgili kararını verdi.

2020-21 sezonunda kiralık olarak Beşiktaş'a transfer olan Ghezzal, tek sezonluk performansında yaşanılan şampiyonluğun mimarlarından biri olmıuştu. Ardından Cezayirli futbolcunun bonservisi için siyah beyazlılar yoğun uğraş verdi. Beşiktaş daha sonra 3 milyon Euro bonservis bedel, karşılığında futbolcuyu Leicester City'den almıştı.

AKŞAM Gazetesinin yer verdiği haberde; istikrarını koruyan Rachid Ghezzal'a Arap Yarımadası'ndan 7 milyon Euro'luk bir teklif geldiiği ifade ediliyor. Ceyazirli oyuncunun ise Beşiktaş ve Türkiye'de kalmaya karar verdiği belirtildi ve dolayısıyla bu teklif kabul etmedi.

Cezayirli yıldız kanat oyuncusu, "Türkiye'yi ve Beşiktaş'ı çok seviyorum" ifadesini kullanırken, kariyer planlamasının dışında yatırımlarını da burada yaptığı kaydedildi. Ayrıca haberde; Rachid Ghezzal'ın Datça'da yazlık almayı planladığı da bilgisine yer verildi.

.