Galatasaray'da yönetim kurulu, gayrimenkul ve taşınmazların değerlendirilmesi için genel kuruldan yetkiyi aldı.

Sarı kırmızılı camianın Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Toplantı Salonu'nda düzenlenen olağanüstü genel kurulunda, görüşmelerden sonra gerçekleştirilen oylamada üyeler, yönetim kurulunun taleplerini oy çokluğuyla kabul görüldü.

 Galatasaray Adası, Florya  arazisi, Mecidiyeköy binası, Kemerburgaz yeni kamp tesisi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Kalamış tesisleri, Burhan Felek Ergün Gürsoy Yüzme Havuzu, Maslak Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri ve Beyoğlu Hasnun Galip Binası'ndaki alanların değerlendirilmesi, yeni taşınmazların alınması, projeler ile ilgili finansman sağlanabilmesi adına yeni kredi kontratlarının imzalanması konularında 31 Mayıs 2024'e dek her türlü hukuki işlem ve tasarrufta bulunma yetkisi Galatasaray yönetimine verildi.

Oylamadan sonra teşekkür konuşması gerçekleştiren Başkan Dursun Özbek, şui fadeleri kullandı:

 "Sevgili kardeşlerim insanların hayatında çok mutlu oldukları dönemler vardır. Benim hayatımda da en mutlu olduğum dönem bu akşam ve buna benzer akşamlardır. Benim mutluluğum nereden geliyor biliyor musunuz. İlk defa benim katıldığım genel kurullarda kardeşliğin ve barışın genel kurula sirayet ettiğini görüyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum." (FOTOMAÇ)