Spor Toto Süper Lig 2023-24 sezonu hem kulüpler hem de spor medyası için hareketli geçecek. Süper Lig’in devleri arasındaki şampiyonluk yarışı kadar; maç sonu yorumları ve perde arkası olayların işlendiği spor programları da dikkatleri üzerine çekiyor. Spor yorumcuları ve gazetecilerin açıklamaları Süper Lig maçları kadar yoğun ilgi görüyor. Hafta boyunca maçlarla ilgili açıklamaların yer aldığı spor programları Youtube platformuna taşındı. İnternetin yaygın bir şekilde kullanılması gazetecilerin anaakım medyadan sosyal medyaya geçiş yapmasını sağladı. Youtube’da yayınlanan spor programlarına dahil olan son ikili ile dikkat çekti.

kapak_075943

Rıdvan Dilmen Televizyon Ekranına Veda Etti

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8.5 kanalında spor programı yapan Rıdvan Dilmen ve eski hakem Fırat Aydınus’un yeni adresi açıklandı. Geçtiğimiz sezon reyting sonuçları ile dibe vuran spor yorumlarının da tercihi Youtube oldu. Yıllardır televizyon ekranında spor programı yapan Rıdvan Dilmen’in kariyerinde de yeni bir sayfa açıldı. Televizyon ekranına veda eden eski futbolcu artık Youtube’da program yapacak. Fenerbahçe’ye yakınlığı ile tanınan Rıdvan Dilmen’in yeni adresi ise aynı rotada devam edeceğinin sinyallerini verdi. Yağız Sabuncuoğlu’nun genel yayın yönetmenliğini üstlendiği digital spor kanalında Rıdvan Dilmen ve Fırat Aydınus maç sonu yorumları ile seyirci karşısına çıkacak.

erman-torogludan-flas-ali-koc-iddiasi

Spor Medyasında Aktörlerin Yeri Değişiyor

Youtube’nin sağladığı avantajlardan faydalanmak isteyen spor yorumcuları birer birer televizyon ekranına veda ediyor. Son olarak A Spor’da görev yapan Serdar Kelleci’nin ayrılık haberi gelmişti. 8 yıldır A Spor’da program yapan Serdar Kelleci’nin yeni adresi de Youtube oldu. Aynı şekilde Haluk Yürekli ve Gökhan Dinç’te anaakım medyaya veda etmişti. Spor yorumları hem bireysel hem de kollektif şekilde Youtube kanalları kurmayı sürdürüyor. Sadece spor yorumları değil; taraftarlar da Youtube hesapları açarak maç sonu değerlendirme programları hazırlıyor. Spor medyasının en önemli isimleri arasında gösterilen Erman Toroğlu’nun da yeni sezonda A Spor ekranından ayrılacağı ileri sürülmüştü. Eski hakemi kadrosuna katmak isteyen spor kanalları ise yarışa girdi. Süper Lig kulüpleri kadar; yorumcular ve gazeteciler açısından da yeni sezon hareketli geçmeye devam edecek.