Türkiye Futbol Federasyonu, tarafından bu sezon hayata geçirilecek olan Rezerv Lig'in kuralları belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun toplantısının ardından yapılan açıklamada, 19 Süper Lig ekibinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan Rezerv Lig'de şampiyon olan  takıma 1 milyon lira, ikinciye 500 bin lira, üçüncüye ise 300 bin lira başarı ödülü verileceği açıklandı.

Galibiyet primi 100 bin, beraberlik primi ise 50 bin lira olacak. Deplasmana gidecek olan  takımlara ise 50 bin lira yardımda bulunulacak. Ligde yer almaan ve ligden çekilme kararı alan kulüplere ise 5 milyon lira ceza kesilecek. Bu para da ligde bulunan kulüplere ödül olarak pay edilecek.

Rezerv Lig'de kulüpler, 35 kişilik A takım listesinde yer verdiği yerli ve yabancı bütün futbolcularını oynatabilecek. A takım listesinde eklenmeyen yabancı uyruklu oyuncular ise Rezerv Lig'de forma giyemeyecek. Gelişim Ligleri'ndebulunan yerli ve yabancı futbolcular ise Rezerv Lig'de oynayabilevek.

Rezerv Lig'de maçar Süper Lig fikstürü ile paralel olarak, bir gün sonra oynanacak. karşılaşmalar statlarda veya standartlara uygun doğal çim zeminli sahalarda gerçekleştirilecek. (NTV Spor)