Beşiktaş 'tan 4 milyon euro bonservis bedel karşılığında İskoçya takımı Rangers'a giden ve 5 yıllık bir imza atan Rıdvan Yılmaz'ın takımdaki geleceği netlik kazandı.

Akşam Gazetesinin Skorer'i kaynak gösterdiği habere göre;

Rangers formasıyla şuana kadar 4 maçta forma giyen Rıdvan Yılmaz,  son maçını 30 Ağustos’ta İskoçya Lig Kupası’nda Queen of the South FC karşısında çıktı. 

İskoç temsilcisinde beklenen perforamansı sergieyemeyen ve süre bulmakta zorlanan genç sol bek oyunucusu flaş bir eleştiri geldi. İskoçya Ligi'ni yorum yapan Neil McCann, "Rıdvan, bonuslarla birlikte 5 milyon Sterlin'e transfer oldu. Bu kadar para verildi ancak henüz takımda bir iz bırakmış değil. Bu transfer için Teknik Direktör Giovanni van Bronckhorst ve Rangers'ın cevaplaması gereken soruları var. Rıdvan Yılmaz transferi zaten benim için bir muammaydı. Çünkü çok pahalıydı. Onun oynamaya yakın olduğunu hiç sanmıyorum. Alınan yenilgiler sonrası bu soruların teknik direktöre yöneltilmesi çok doğal" diye konuştu.

Beşiktaş'ın Rangers'a 4 milyon Euro karşılığında transfer yolladığı Rıdvan Yılmaz, Rangers'tan başka bir takıma transfer olduğu zaman siyah-beyazlılar bu paranın yüzde 20'sini alacak. Rangers'ın Rıdvan Yılmaz'dan beklentisi en az 7 milyon Euro olduğu ifade ediliyor.Süper lig ekiplerinden Galatasaray ile Trabzonspor 'un Glasgow Rangers'ta oynamakta zorlanan Rıdvan Yılmaz'ı transfer etmek istediği iddia edildi. Son süreçte Trabzonspor ile Galatasaray'ın radarına giren ve iki ekibin de kiralık olarak renklerine bağlamak istediği  Rıdvan'ın, gelen tekliflere olumsuz döndüğü ve kariyerini Rangers'da sürdüreceği aktarıldı.

Rangers'ın teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst, Rıdvan Yılmaz hakkında çıkan iddialara son noktayı koydu ve Türk milli futbolcunun takımda kalacağını şu sözlerle dile getirdi.

"Gelişiminden memnunum. Yaz başındaki Rıdvan ile şu anki Rıdvan arasında bir fark görebiliyorum. Çok daha iyi bir yerde ve bu yüzden ona tekrar birkaç dakika verdik, çünkü o iyi gidiyor. Bu yüzden gelişimine devam edeceğiz ve şu anda A takımda oynamaya çok daha yakın. Taktikleri ve belirli anlarda nerede olması gerektiğini anladığından emin olmalıyız. Rıdvan geldiğinde iyi İngilizce konuşmuyordu. Takım arkadaşlarıyla iletişim kurabilmek için bunu geliştiriyor. Bunlar onun oynamasına izin vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken şeyler."