Yeni bir yapılanma dönemi içerisine giren Beşiktaş’ta transfer hareketliliği yaşanmaya devam ediyor. Sezona şampiyonluk hedefi ile başlayacak olan siyah beyazlı ekip birbirinden iddialı transferlere imza attı. Sözleşmesi sona eren oyuncuların takımdan ayrılması ile Beşiktaş yeni bir çehreye kavuştu. Sergen Yalçın’ın teknik direktörlük görevini üstlendiği dönemde A takıma yükselen Rıdvan Yılmaz için yeni teklifler gelmeye devam ediyor. Genç oyuncu başarılı performansı ile Avrupa kulüplerinin transfer listesine girdi. İlk olarak Fransız temsilcisi Lyon tarafından transfer edilmek istendiği haberi gündeme düşmüştü. Beşiktaş ve Lyon arasındaki görüşmelerden sonuç alınamadı. 21 yaşındaki oyuncunun diğer talipleri ise Almanya ve İtalyan ekipleri oldu. İtalya’nın köklü kulübü Torino ile bir süredir devam eden transfer görüşmelerinin çıkmaza girdiği öğrenildi. Torino’nun Rıdvan Yılmaz’ı bonservisi ile değil, kiralık olarak renklerine bağlama isteği Beşiktaş yönetimi tarafından kabul edilmedi. Diğer teklif sunan kulüp ise Alman ekibi Eintracht Frankfurt oldu. Finansal sıkıntı içerisinde bulunan Frankfurt’ta ödeme konusunda kolaylık istediği için anlaşma sağlanamadı. Avrupa kulüplerinin radarına giren Rıdvan Yılmaz için yeni bir teklif yapıldı.

623abca0ae298b556d41eecd

İngiliz basını duyurdu: Rıdvan Yılmaz’a Rangers talip oldu

İngiliz spor medyası tarafından yapılan haberlere göre Rıdvan Yılmaz’ın yeni talibin Rangers olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl UEFA Avrupa Ligi’ne yükselmeyi başaran Rangers güçlü bir kadro kurmak istiyor. Sol bek ve defans hattında forma giyme şansı bulan Rıdvan Yılmaz’ı transfer etmek için harekete geçen İskoç temsilcisi, Beşiktaş yönetimi ile masaya oturdu. Rıdvan Yılmaz’ın gelecek sezon siyah beyazlı ekip ile sözleşmesi sona erecek. Genç yıldızla sözleşme yenilemek isteyen Beşiktaş yönetimi ise iyi bir teklif gelmesi halinde satışa onay vereceğini duyurdu.

6009df7b66a97c2d1e709d68

Rıdvan Yılmaz’ın bonservis bedeli

21 yaşındaki oyuncu Beşiktaş altyapısında yetişti. Sol ayaklı olan Rıdvan Yılmaz’ın defans hattındaki başarısı da dikkat çekmesini sağladı. Piyasa değeri 6 milyon euro olarak tahmin edilen Rıdvan Yılmaz için Beşiktaş’ın belirlediği bonservis ücreti 5 ila 8 milyon euro arasında değişiyor. Rangers kulübünün Rıdvan Yılmaz için ilk teklifi ise 5 milyon euro oldu. Beşiktaş ve Rangers arasındaki görüşmelerde önemli bir mesafe katedildi. Transferin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.