UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında  Malmö ile 18 Ağustos Perşembe günü karşı karşıya gelecek olan Sivasspor'da teknik adam Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu.

HER YIL AVRUPA KUPALARINDA YER ALAN TAKIM

Benim için buranın anlamı büyük, çünkü Beşiktaş’ta futbolcuyken burada maç oynadım. Antrenör olarak da tekrar karşılaştık ve oynadık. Çok güzel de maçlarımız geçti. Çok zor bir rakiple oynayacağız. Oyun disiplini mükemmel bir takım. Hiçbir zaman değişmeyen bir takım. Hemen hemen her yıl Avrupa kupalarında görünen bir takım Malmö. Bizim çok dikkatli olmamız gerekiyor. 

HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ

Bizden avantajlı durumdalar. Çünkü bizden önce sezon açtılar. Gayet iyi gidiyorlar. Son maçlarını izledik, gayet iyiler. Analiz de ettik. Belli bir klasik oyun düzenleri ve şekilleri var, onun için bizim açımızdan çok zor geçecek ama mutlaka bizim buradan avantajlı şekilde dönmemiz gerekiyor. Kolay olmadığını biliyoruz, ona göre her türlü tedbirlerimizi alacağız.

BAMBAŞKA ŞEKİLDE SAHAYA ÇIKACAĞIZ

Bizdeki sıkıntı transfer yapmadığımızdan dolayı. Gelen arkadaşlarımızda hazır olmadığı için sıkıntılı bir şekilde maça çıkacağız. Tahminime göre ikinci maçta kendi sahamızda bambaşka bir şekilde sahaya çıkacağız. Çok güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Çok çekişmeli, hırslı, istekli iki takımın maçı olacak.

RAKİP OYUNCULARIN HEPSİ ÖZEL

Bana göre rakipteki oyuncuların hepsi özel. Hepsine dikkat etmemiz gerekiyor. Bizim tanıdığımız oyuncuları var. Etkili forvetleri, kanat oyuncuları var. Malmö’nün her zaman ki olayı disiplinli olması ve oyundan hiç kopmamaları. Bana göre en büyük silahları o.