Güzel bir hava yakaladıklarının altını çizen ve kapasitesinin üzerine çıkan takımına tebrikde bulunan söyleyen Çalımbay, "Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Aytemiz Alanyaspor ile oynayacağımız maç zor bir mücadele olacak. İyi bir takım, çok dikkatli olacağız. Oradan puan ya da puanlar almak için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

Atakaş Hatayspor müsabakasında 3 gol kaydeden forvet Mustapha Yatabare ile 3 golün de asistini yapan Max Gradel'in performansları hakkında konuşan Çalımbay, şunları söyledi:

"İkisi de kaliteli ve oyunun kaderini değiştirecek oyuncular, bunu da yaptılar. Mustapha Yatabare'nin böyle bir çıkış yapması normal. Çok istekli ve arzulu bir arkadaşımız. Geldiği günden beri çok büyük faydaları oldu bize. Max Gradel'i zaten söylememe gerek yok, milli takımının kaptanı. Çok yetenekli bir oyuncu. Biz bu sezonu iyi şekilde bitireceğiz. Son 10 yılda 2 sene üst üste Avrupa'ya giden bir Anadolu takımı hatırlamıyorum. Biz bunu başardık. Bana göre son zamanların en başarılı Anadolu takımıyız. Güzel şeyleri yapanlar bu arkadaşlarımızdı. Yine bunu devam ettirmek için bütün gayreti gösteriyoruz. Aytemiz Alanyaspor maçı, bizim için hayati derecede önemli. Bu maçı iyi bir şekilde bitirdiğimiz zaman, Galatasaray maçına daha farklı şekilde çıkacağız."

Çalımbay, iç sahada oynayacakları müsabakalarında taraftarların desteğine ihtiyaç duyduklarrını da sözlerine ekledi.

KAYNAK: TRT SPOR