Beşiktaş’ta bir yandan seçim çalışmaları devam ederken, diğer yandan Süper Lig’deki kötü gidişata son vermek için harekete geçirildi. Teknik sorumlu Burak Yılmaz’ın istifa etmesi ile birlikte Teknik Direktörlük koltuğuna oturan Rıza Çalımbay çalışmalara başladı. Sezona kötü bir başlangıç yapan siyah beyazlı ekipte, kulüp efsanesi Rıza Çalımbay taraftarın tam desteğini arkasına aldı. Beşiktaş Kulübü tarafından  Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nın  26 Kasım Pazar günü gerçekleştirileceği açıklanmıştı. 26 Kasım Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 3 Aralık Pazar günü yapılacağı belirtildi.

H35Q7cF35Eev6cLOW65_9A

Rıza Çalımbay Hazırlıklara Başladı

Beşiktaş Genel Kurulu tarafından seçilecek olan yeni başkan ve yönetimi tarafından ara transfer dönemi çalışmaları yapılacak. Mevcut Başkan Ahmet Nur Çebi’nin aday olmayacağı seçim için Hasan Arat ile Serdar Adalı resmi başvurularda bulundu. Başkan Ahmet Nur Çebi, Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın sözleşmesine özel bir madde ekletti. Beşiktaş’ın yeni başkanı tarafından Rıza Çalımbay’ın sözleşmesi tek taraflı feshedilebilecek. Buna rağmen tecrübeli teknik adam çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Süper Lig’de 9 Ocak’ta başlayacak olan ara transfer dönemi için oyuncu kadrosuna dahil edilmesi istenen isimler belirlendi. Beşiktaş’ta başarılı bir performans sergilemek isteyen Rıza Çalımbay, seçim dönemi yerine futbola odaklandı. Tecrübeli teknik adam düzenlediği son basın toplantısında ‘’Bulgaristan’dan iki oyuncu belirledik’’ dedi. Transfer listesini hazırlayan Rıza Çalımbay, seçimden sonra yeni başkanla masaya oturacak.

rıza

Rıza Çalımbay’ın Takip Ettiği Futbolcular

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, milli maçlar nedeniyle Süper Lig’e verilen arayı iyi değerlendirdi. Oyuncularla birebir iletişim kuran tecrübeli teknik adam, Beşiktaş’ın oyun planı üzerinde değişiklikler yapacak. Rıza Çalımbay’ın transfer listesinin ilk sırasında ise Bulgaristan’da forma giyen iki oyuncu bulunuyor. Bu oyuncuların CSKA Sofya’da forma giyen Tobias Heintz ile Botev Plovdiv kulübünde oynayan Antoine Baroan olduğu öğrenildi.

Dl6zC_1700216023_3402

Sol Kanat ve Forvete Takviye İstiyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın transfer döneminde öncelik tanınmasını istediği mevkiler sol kanat ve forvet oldu. Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Vincent Aboubakar ile ilgili tartışmaların fitilini Burak Yılmaz yakmıştı. Vincent Aboubakar’un önümüzdeki dört aylık dönemin parasını istediği belirten Burak Yılmaz, parasını alamadığı için sakat olduğunu söylediğini belirtti. Vincent Aboubakar’ın durumunun belirsizlik taşıması nedeniyle forvet hattına takviye yapılmasını isteyen Rıza Çalımbay, Fransız forvet oyuncusunu yakından takip ediyor. 23 yaşındaki Antoine Baroan, sadece forvette değil sağ ve sol kanatta da oynayabiliyor. 1.88 boyundaki oyuncu Botev Plovdiv formasıyla çıktığı 10 maçta 8 gol üretti. Sol kanat mevkisi için düşünülen Norveçli futbolcu Tobias Heintz ise bu sezon 18 maçta görev aldı. 3 gol üreten genç futbolcunun en temel özelliğinin hızı olduğu belirlendi. Beşiktaş’ta yeni başkan ve yönetim Rıza Çalımbay ile yola devam etme kararı alırsa; transfer görüşmeleri başlayacak.