Beşiktaş Teknik Sorumlusu Burak Yılmaz, alınan Antalyaspor  yenilgisinin ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Burak Yılmaz'ın sözlerine deneyimli çalıştırıcı Rıza Çalımbay'dan yanıt geldi.

Burak Yılmaz, Antalyaspor karşılaşmanın bitiminde  yaptığı açıklamada "Burada hoca olmak isteyen sevgili büyüklerimiz var. Bunları duyuyorum, izlemiyorum, etkilenmemeye çalışıyorum. Şimdi başkanımla konuşacağım. Eğer ben 3 Aralık'a, 4 Aralık'a kadar devam edeceksem benim küçük bir isteklerim olacak ama olmayacaksa ben yarın Beşiktaş Kulübü'ne teşekkür edeceğim ve ayrılacağım" şeklinde konuşmuştu.

Taktik Mania'ya demeç veren Rıza Çalımbay, "Burak Yılmaz'ın konuşması benimle ilgiliyse doğru bir şey değil. Burak Yılmaz beni de tanır, öğrencimdi. Kimseden bir şey istemem, zorlamam. Bir antrenör çalışırken hiçbir şeyine karışmam. Öyle şeylerle işim olmaz"  ifadesini kullandı.

Şenol Güneş'in ardından  Beşiktaş için ismini geçtiğini ifade eden Çalımbay şu açıklamayı yaptı:

"Antalyaspor maçını izledim. Futbolda böyle şeyler olabilir. Şenol Güneş ayrıldıktan sonra Beşiktaş'ta bir teknik direktör ihtiyacı oluşunca herkesin adı geçti. Benim adım geçti, Sergen Yalçın, Samet Aybaba, Tudor gibi teknik direktörlerin de adı geçti. Ondan sonra da basın bizimle konuşmak istedi. Bunlara cevap vermezsem olmazdı. Baktığınızda da en çok benim adım geçti ve bana geldiler. Benim de basına saygım olduğu için kimseyi geri çevirmedim. O yüzdendi. Bugünkü mağlubiyetle benim hiçbir alakam yok."