Süper Ligin 21. haftasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek olan Sivasspor, bu maçında hazırlıklarını sürdürüyor.

Bugünkü antrenman öncesinde teknik adam Rıza Çalımbay basına açıklamalarda bulundu.

MUTLAKA TRANSFER YAPMAMIZ GEREKİYOR

"İnşallah bir hafta içinde veya 10 gün içinde takviyelerimiz de gelirse... Şu anda yönetimimiz de uğraşıyor, onlar geldiği zaman da daha alternatifli bir kadromuz, daha geniş bir kadromuz olacak. Yedek kulübemiz kuvvetlenmiş olacak. O yüzden yani bunların hepsi olduğu anda da zaten inşallah iyi şeyler de yapacağız. Bizim kesin transfer yapmamız gereken yerler var, onları da mutlaka yapacağız. Yönetim zaten çok uğraşıyor. Aciliyet gerektiren mevkilerimiz var, onları mutlaka yapmamız gerekiyor. Yapamazsak sıkıntı yaşarız."

Medyada bulunan "Galatasaray'a Uğur'u vermeyiz." gibi haberlerin gerçek olmadığnın altını çizen Çalımbay, şu ifadeleri kullandı:

 "Biz öyle bir şey demiyoruz, eğer sol bek alamazsak Uğur'u veremeyiz diyoruz. Emre bize gelseydi Uğur gidiyordu, her şey tamamdı, bitmişti. Emre kendisi de haklı, Galatasaray gibi bir kulüpten ayrılıp gitmek istemez tabii ki ama bizim de bir oyuncumuzu verdiğimiz zaman onun yerini doldurmamız gerekiyor. Mesela Dia Saba gitti, biz Saba'nın gitmesini hiç istemiyorduk ama gitti, onun yerini doldurmamız gerekiyor. Şimdi Uğur giderse Uğur'un yerini de doldurmamız gerekiyor. Almadan bir yere bir şey verme şansımız yok. Saba'da da aynı şekil olsaydı böyle Saba'yı da bırakmazdık."