Beşiktaş’ta Teknik Direktörlük görevine getirilen Rıza Çalımbay kötü gidişata dur demek için harekete geçiyor. Siyah beyazlı kulübün efsaneleri arasında yer alan Rıza Çalımbay’ın sözleşmesindeki detaylar ortaya çıktı. Beşiktaş Teknik Direktörlüğü için yönetimin tüm şartlarını kabul eden Rıza Çalımbay’ın fedakarlıkta bulunduğu öğrenildi. İşte detaylar…

Süper Lig’de şampiyonluğun en önemli adayları arasında yer alan Beşiktaş sezona kötü bir başlangıç yaptı. Yaz transfer dönemindeki çalışmalar ve stat isim sponsorluğunun gecikmesi gibi konular taraftar ile yönetim arasındaki gerilimin artmasına neden oldu. Sezona teknik direktör Şenol Güneş’in liderliğinde başlayan siyah beyazlı ekip üst üste kötü sonuçlar alınca yol ayrılıkları başladı. Şenol Güneş’in istifa kararının ardından teknik direktörlük koltuğu Burak Yılmaz’a teslim edildi. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi ise seçim kararı aldı. Başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Çebi, taraftarla barışmak için son bir hamlede bulundu. Lakin, sahada alınan kötü sonuçlar siyah beyazlı taraftarları mutsuz etmeye devam etti.

indir-65

Burak Yılmaz’ın Olaylı Ayrılığı

Futbolculuk kariyerini noktalayan Burak Yılmaz, sezon başında Şenol Güneş’in yardımcıları arasına katıldı. Şenol Güneş’in ani istifa kararının ardından siyah beyazlı ekibin başına geçen Burak Yılmaz maç sonu açıklamaları ve tavrıyla eleştirilerin hedefinde yer aldı. Teknik Direktörlük lisansı bulunmamasına rağmen; 10 Ekim’den itibaren siyah beyazlı ekibi yöneten Burak Yılmaz’ın taraftarla arasındaki bağ koptu. Üst üste yenilgiler alan Beşiktaş’ta Burak Yılmaz görevden alındı. Burak Yılmaz sosyal medya hesabından ‘’Her şey için teşekkürler’’ notunu eklediği bir fotoğraf paylaştı. Eski futbolcunun daha sonra sosyal medya hesaplarındaki Beşiktaş ile ilgili tüm paylaşımları kaldırdığı görüldü.

Luis Suarez Gremio'ya veda etti! Luis Suarez Gremio'ya veda etti!

8f00305e1c85207b701c1193e1f0fe2f

Beşiktaş’ın Efsanesi Geldi

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü kim olacak sorusuna yanıt gecikmedi. Başkan Ahmet Nur Çebi tarafından teknik direktörlük koltuğu Rıza Çalımbay’a teslim edildi. Tecrübeli teknik adam son olarak 2005 yılında siyah beyazlı ekibi çalıştırmış ve 2.00’lik bir oran yakalamıştı. Uzun yıllar Sivasspor’u çalıştıran Rıza Çalımbay başarılı performansı ile dönem dönem dikkatleri üzerine çekti. Beşiktaş’ın yeni başkanının seçileceği 3 Aralık'taki seçimli genel kurula kadar Rıza Çalımbay siyah beyazlı ekibi çalıştıracak. Beşiktaş teknik direktörü olmayı yıllardır bekleyen Rıza Çalımbay’ın Başkan Ahmet Nur Çebi’nin teklifini hiç düşünmeden kabul ettiği öğrenildi. 11 Kasım Cumartesi günü oyuncularla bir araya gelecek olan tecrübeli hoca, seçim dönemine kadar Beşiktaş’ın başında yer alacak.

78c03e2a10ea3d0363cd0de9d5d02022

Sözleşmesinde Özel Madde Var

Beşiktaş’ın Rıza Çalımbay ile yaptığı sözleşmede özel maddelerin bulunduğu ortaya çıktı. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetiminin Rıza Çalımbay’ın sözleşmesine tek taraflı fesih maddesi koydurduğu öğrenildi. Yeni yönetimi zor durumda bırakmak istemeyen Başkan Ahmet Nur Çebi, Rıza Çalımbay’a bu şartlar altında gelmeyi kabul ederse çalışmak istediklerini iletti. Beşiktaş’a büyük bir tutkuyla bağlı olduğunu belirten Rıza Çalımbay ise teklifi kabul etti.

besiktasta-riza-calimbay-donemi-basladi_2373_dhaphoto1

Tecrübeli teknik adam Beşiktaş’ın Başakşehir maçıyla oynayacağı maçta sahaya çıkacak. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada ise siyah beyazlı ekibe teknik direktör dokunuşunda bulunacak. Süper Lig’de Samsunspor ile Ankaragücü, Konferans Ligi’nde ise Clup Brugge maçlarında Beşiktaş’ın başında yer alacak. 3 Aralık’ta seçimin sonuçlarına göre Rıza Çalımbay’ın Beşiktaş kariyeri netlik kazanacak. Rıza Çalımbay’ın seçim dönemine kadar başarılı olması halinde sezonu Beşiktaş’ta tamamlaması bekleniyor.