Geçtiğimiz sezon Juventus’tan eski takımı Manchester United’a transfer olan Cristiano Ronaldo'nu bu sezon takımdan ayrılması bekleniyor.  

Manchester United'ın Tayland ve Avustralya'daki sezon öncesi kamplarına Cristiano Ronaldo'nun ailevi nedenlerden dolayı katılmayacağı açıklanmıştı.

AVRUPA DEVLERİ TEMKİNLİ

İkinci Manchester United macerası bitmek üzere olan Portekizli dünyaca ünlü yıldız için Avrupa devleri transferi konusunde oldukça temkinli.

Transfer döneminin başından beri Avrupa'nın dev kulüpleriyle Cristiano Ronald. nun adı anılıyor. Son olarak  Bayern Münih ve Chelsea'nin Portekizli yıldız ile ilgilendiği iddia edilmişti.

Bayern Münih CEO'su Oliver Kahn, "Cristiano Ronaldo'ya büyük bir saygı duyuyorum. Tüm zamanların en iyilerinden birisi olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu transfer bizim felsefemizle uyuşmaz" dedi. cristiano-ronaldo

PSG TEKLİFİ REDDETTİ

Portekizli oyuncu yıldızlar topluluğpu haline gelen PSG'ye de önerildi. Fransız kulübü bu teklifi düşünmeden, kadroda yeterince yıldız oyuncu olduğu gerekçesiyle reddetti.  

CHELSEA'NİN YENİ SAHİBİYLE DE GÖRÜŞÜLDÜ

Chelsea'yi Roman Abramovich'ten satın alan konsorsiyumun başında bulunan ABD'li iş adamı Todd Boehly'nin Ronaldo konusunda menajeri Jorge Mendes'le görüştü. ama henüz bu görüşmeden de bir sonuç çıkmadı. 

ASTRONOMİK TEKLİF

37 yaşındaki Ronaldo için son olarak Suudi Arabistan’dan dudak uçuklatan bir teklif geldiği öğrenildi.

Portekiz’da yayın yapan TVI’da yer alan habere göre, Suudi Arabistan takımlarından birinin Manchester United’a 30 milyon euro bonservis bedeli, Cristiano Ronaldo’ya ise iki yıl için 250 milyon euro gibi astronomik ücret teklif etti.

Bu büyük teklif sonrası Suudi Arabistan ekibinin Manchester United ve Portekizli yıldızdan haber beklediği kaydedildi.

Aynı kulübün oyuncunun menajeri Jorge Mendes'e ise 20 milyon euro teklif ettiği yazıldı. 

HOCASINDAN 'SATILIK DEĞİL' AÇIKLAMASI 

Manchester United teknik direktörü Erik ten Hag ise kampa katılmayan Ronaldo ile ilgili yaptığı açıklamada, "Cristiano Ronaldo kişisel sorunlardan dolayı aramızda değil. Sezonu Ronaldo ile planlıyoruz. Onunla çalışmak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Ronaldo'nun takımdan ayrılıp ayrılıp ayrılmayacağı da sorulan Ten Hag, "Ayrılmak istiyor mu? Bana böyle bir şey söylemedi. Okudum ama dediğim gibi Ronaldo satılık değil. O planlarımızın bir parçası ve birlikte başarılı olmak istiyoruz" dedi.