Beşiktaş'ın uzun zamandır kadrosuna katmak  istediği yıldız futboyuncunun, ülkemize gelip Siyah-Beyazlı formayı giymesi an meselesi olarak gözüktüğü ifade ediliyor. Kara Kartal, yıldız orta saha futbolcusu ile anlaşmaya vardı.

Merkez orta saha için çalışmalarına devam eden  Beşiktaş, daha öncesinde gündemine Roberto Pereyra'yı getirmişti. İtalya Serie A takımlarından Udinese ile vedalaşan aradan geçen zaman içinde Avrupa'dan gelecek teklifleri bekleyen Pereyra, umduğunu bulamadı.

Avrupa'nın büyük liglerin haricinde birçok ülkede transferin kapanması da siyah beyazlıların elini güçlendiren etkenlerden  oldu. Tecrübeli orta saha, önce menajerler vasıtası ile Siyah-Beyazlı takımda oynamak  istediğini yönetime bildirdi. Ardından da anlaşmaya vardı.

Buna göre Arjantinli yıldız için 1.5 milyon Euro imza parası ödemesinde bulunulacak. Ayrıyeten 2+1 sene olması beklenen sözleşme doğrultsunda tecrübeli futbolcuya 2 milyon Euro verilmesi bekleniyor. Şimdiye dek  gerçekleştirilen görüşmelerde herhangi bir sorun yaşanmadığı ve Arjantinli orta sahanın teklife 'Evet' cevabında bulunduğu ifade edildi.

Lakin futbolcu tarafından ekstra bir talep olması durumunda  yönetimin tavrı değişmeyecek.  Siyah beyazlıların teklifi dışında bir istek olmasıyla transfer rafa kaldırılacak