Manchester United ile yollarını ayırdıktan sonra adı neredeyse her takımla anılan Cristiano Ronaldo'nun transferi dünya gündemini meşgul ederken her yeni günde hakkında farklı haberler çıkıyor. Özellikle Türk medyasında CR7 lakabıyla tanınan Ronaldo'nun İstanbul'a gelip Galatasaray ya da Fenerbahçe ile sözleşme imzalayacağına yönelik haberler çıkıyor. Sonunda NTV Spor ile özdeşleşen Gazeteci Mert Aydın, söz konusu haberlere dayanamayarak Twitter hesabından espirili bir yaklaşımda bulundu. Aydın, film yönetmeni Federico Fellini'yi saygın bir medya kuruluşu gibi göstererek, "Al Nassr ile anlaşamayan Cristiano Ronaldo’nun uçağını kullanan pilota, “Beni İstanbul’a götür” dediği öğrenildi" ifadelerini kullandı. İlgili tweetin altına gelen yorumlar ise hem güldürdü hem de düşündürdü...

CR7istanbul (3)

'Beni İstanbul'a götür'

Son olarak İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester United forması giyen Cristiano Ronaldo için hemen hemen her gün farklı bir takıma yakıştırma yapılıyor. Ronaldo transferi ile ilgili en çok haber ise şüphesiz ki Türk basınından çıkıyor. Bu konu hakkında daha fazla dayanamayan NTV Spor eski yorumcusu Mert Aydın, Ronaldo transfer haberlerini tiye alarak, "Al Nassr ile anlaşamayan Cristiano Ronaldo’nun uçağını kullanan pilota, “Beni İstanbul’a götür” dediği öğrenildi (Federico Fellini)" ifadelerini kullandı. Zaytung haberine benzetilen bu tweetin altına gelen yorumlar ise daha çok düşündürdü. Mert Aydın'ın söz konusu tweetine bir kullanıcı, "Geçerken de Aydına uğrayalim incir, zeytin falan da alırız demiş mi?" derken bir diğer kullanıcı ise, "Federico fellini'yi bilmeyen spor hesapları bunu gerçek gibi yazmaz umarım" ifadelerini kullandı.

CR7istanbul (1)

Federico Fellini kimdir?

20 Ocak 1920 senesinde Rimini, İtalya'da doğmuştur. II. Dünya Savaşı sonrası dönemin en ünlü ve tekil film yapımcılarından biri olan İtalyan film yönetmeni . Kariyerinin başlarında etkilendiNeorealist hareketle birlikte, rüya benzeri veya sanrılı imgeleri sıradan durumların üzerine yerleştiren kendine özgü yöntemler geliştirdi. Sinemanın kelime dağarcığına çok şey kattı ve artık pratiğinin ayrılmaz bir parçası olan kişisel bir film yapımı tarzına öncülük etti. 8½, Tatlı Hayat, Sonsuz Sokaklar ve Amarcord gibi kült filmleri sinema dünyasına kazandırdı. 

Mert Aydın'ın Federico Fellini'yi kaynak göstermesi de tamamen spor ilgisinin olmayaşından kaynaklanıyor desek, yanılmış olmayız.