Hıvatistan'a elenerek Dünya Kupası'na veda eden Brezilya, 2002'deki son zaferinden sonra bir tunuvadan daha eli boş döndü. Sambacılarda görevinden ayrılan Tite'nin ardından gözler yerine gelecek teknik direktördeydi ve Fenerbahçe'nin Portekizli çalıştırıcısı Jorge Jesus'un adı 5 isim arasındaydı. Flamengo'da çalıştırdığı dönemde büyük başarılar elde eden deneyimli teknik adamın da içinde bulunduğu liste hakkında Ronaldo'dan açıklama geldi.

Favorisi Diniz

Basında ismi geçen Jorge Jesus, Cesar Sampaoli, Dorival Junior, Mano Menezes, Rogerio Ceni, Abel Ferreira gibi isimler ile ilgili gelen soruya Ronaldo, "Tüm bu isimlere çok saygı duyuyorum. Hepsi uluslararası isimler. Ancak, benim adayım Fernando Diniz. Çok iyi futbol oynatan, şov izleten bir teknik direktör. Bence Diniz harika bir teknik direktör." cevabını verdi.

Ronaldo, "Ben de herkes gibi yeni teknik direktörü merak ediyorum. Çok önemli bir karar olacak. Felsefesi olan birinin gelmesi çok önemli. Bence çok büyük bir ismi getirecekler." sözleriyle konuşmasını noktaladı.