Taraftarlar maçı organize eden şirketi dava ediyor. Juventus'un, Kore Ligi yıldızlarıyla oynadığı hazırlık maçı, davaya sebep oldu.

Seul'de yapılan mücadele öncesi İtalyan kulübü ve organizasyon şirketi, Ronaldo’nun maçta en az 1 devre forma giyeceğine dair kontrat imzaladı. Ancak Portekizli yıldız 90 dakika boyunca yedek kulübesindeydi.

Bu durum dünyaca ünlü futbolcuyu izlemeye gelen Korelileri oldukça kızdırdı. Taraftarların bir kısmı maç esnasında stadyumu terk etti. Bir kısmı ise hep bir ağızdan ‘Messi’ tezahüratları yaparak Ronaldo’yu protesto etti.

Tepkiler bu kadar ile sınırlı kalmadı. Maça golcü oyuncu sahada görmek için gelen futbolseverler, öfkelerini pankartlara yansıttı ve şirkete dava açtı.

Avukat Kim Min-Ki, taraftarların Ronaldo'yu izlemek için orada bulunduğunu ve yaşanan durumdan oldukça rahatsız olduğunu belirtti.

Min-Ki, hazırladığı davada, her taraftara kişi başına 59 dolarlık bilet iadesi ve psikolojik tahribat için 847 dolarlık tazminat talebinde bulunacağını ifadelerine ekledi.

Kaynak: TRT SPOR