Sportin Lizbon'dan 4.6 milyon euroya transfer edilen ve formayı sırtına geçirdiğinden beri taraftarın sevgilisi haline gelen Valentin Rosier, takımın başına Şenol Güneş'in geçmesinin ardından performansı düşen isimlerin başında geliyor. Geçtiğimiz sezon sağ kanatta oldukça iyi bir performans gösteren 26 yaşındaki Fransız oyunun eski halinden eser yok. Maç boyunca dribling koşuları yapan, takım arkadaşlarını neşelendiren, hal ve hareketleriyle enerji katan Rosier, içine kapanık ve takımdan bir hayli uzak olan bir oyuncuya dönüştü. Takımın teknik patronu Şenol Güneş Rosier'e uyarılarda bulunurken Fransız oyuncuya çok ciddi bir teklif geldi. 

valentinrosier (3)

Şenol Güneş biletini kesti

Siyah beyazlı kulüple şampiyonluk yaşayan ve Avrupa'da da önemli maçlara çıkan Valentin Rosier, takımdan ayrılıyor. 26 yaşındaki Fransız sağ bekin istenilen performansı bir türlü verememesi ve son günlerdeki disiplinsiz tavırlarından sonra Şenol Güneş'in Rosier'in biletini kestiği öne sürüldü. Tecrübeli çalıştırıcı, siyah beyazlı takımın başına geçer geçmez Valentin Rosier'e önemli uyarılarda bulunmuş ve en kısa sürede eski formuna kavuşmasını söylemişti. Fakat antrenmalarda da istenilen performansı sergileyemeyen Rosier'in büyük bir sürpriz olmazsa önümüzdeki günlerde Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille takımına transfer olacağı söylendi. 

B planı hazır

Beşiktaş'ın Antalya'daki kampında problemli ve disiplinsiz davranışlarıyla yönetimin de gözünden düşen Valentin Rosier, Şenol Güneş'in toparlan çağrısına da uymadı. Fransız oyuncunun bu hareketlerinden sonra satış listesine konulduğu ve menajeri aracılığıyla kendisine takım araması yönünde uyarılar yapıldığı ileri sürüldü. Bunun üzerine Valentin Rosier'in Fransız Lille takımı ile anlaştığı ve büyük bir aksilik olmazsa ilerleyen günlerde transfer işlemlerinin tamamlanacağı aktarıldı. Bu sezon iyi bir görüntü ortaya koyamayan Lille ise Rosier'ın transferi ile enerji depolamayı amaçlıyor. Diğer taraftan siyah beyazlı kulübün B planı da hazır. Takımın sempatik ismi olan Rosier'in gitmesi halinde Onur Bulut ya da Kerem Kalafat takıma monte edilecek. Böylelikle yabancı kuralında da kara kartalın eli rahatlayacak. 

vlt

Aldığı kilolar gözlerden kaçmadı

Gösterdiği performansla eleştirilerin odağında bulunan Valentin Rosier, fit görünümünüde kaybetti. İlk geldiği gün ile bugün arasında ciddi bir kilo farkı olduğu söylendi. Bu konu başta Twitter olmak üzere sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Şenol Güneş'in tabirine göre Rosier, "Zeki ancak yaramaz bir öğrenci". Disiplinsiz tavırları ise olumsuz yöndeki yorumları artırıyor. Fransız isim ilk geldiği günlerde takımın eğlence kaynağı haline gelmişti.