Türkiye'den Ruud Boffin geçti. 11 senelik süre boyunca ülkemizde Eskişehir ve Antalyaspor formalarını terleten Belçikalı kaleci, kariyerine nokta koydu. 2012 yılında West Ham United'dan Eskişehirspor'a transfer olan deneyimli fille bekçisi kırmızı siyahlılarda 5 sezon geçirmişti. 175 maçta kalesini kormuştu.


 Bu maçlarda bir kez de gol sevinci yaşayan Boffin, 2017 yılında Antalyaspor’a transfer olmuştu. Belçikalı eldivenin Eskişehirspor formasıyla çıktığı son maç futbolseverlerin hafızasına kazınmış olan play-off serisinde oynanan ve kaybedilen Göztepe maçı olmuştu.Teşekkür etti

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Boffin, “Hayatımda yeni bir dönemin zamanı. Antalyaspor ile olan sözleşmemi sonlandırdım ve futbol kariyerimi bitirme kararı aldım. Bu yıllarda bana destek veren tüm başkanlara, yönetim kurulu üyelerine, sponsorlara ve son olarak taraftarlara teşekkür ediyorum. Siz harikaydınız” dedi.

Sosyal medya üzerinden paylaşımı gören Eskişehirsporlu eski takım arkadaşları Tarık Çamdal, Diego Angelo, Veysel Sarı ve Semih Güler de başarılı eldivene destek mesajlarını ilettiler.


 

Motor tutkunu

Futbolu bıraktıktan sonra tutkunu olduğu motorlarla ve motor sporları ile ilgilenmesi beklenen Boffin, Antalyaspor Dergisi'ne bu yönde bir açıklama yapmıştı.