Sarı kırmızılılarda Sacha Boey geçtiğimiz sezon artan performansını bu sezon da sürdürüyor. 23 yaşındaki futbolcunun ismi İngiltere Premier Lig devleri ile geçerken yaz transfer sürecinde Arsenal ile bazı görüşmelerde bulunduğunu duyurdu.

CARRE'ye röportaj veren Boey, "Çeşitli kulüplerle temaslarım oldu. Bu kulüpler Galatasaray ile de temasa geçti. Premier Lig'e gidebileceğim fırsatlar vardı. Galatasaraylı idareciler ile Arsenalli yetkililer arasında bazı görüşmeler oldu. Bir ilgi vardı ama resmi teklif yoktu. Bu yüzden bunları konuşmak gereksiz, üzerinde durmanın anlamı yok. Her zaman söyledim, hiç saklamayacağım; hayalim Premier Lig'de oynamak. Sürekli takip ediyorum ve orada oynanan futbol beni cezbediyor. Yeteneklerim de orada oynamaya uygun. Kariyerimde kısa ve uzun vadeli hedefler var."  şeklinde konuştu.

"Marsilya haberleri doğruydu. Sonra neler oldu bilmiyorum. Ancak, Marsilya'nın teklifi vardı. Evet olabilir. Birçok futbolcu oynadı. Ben Parisliyim. Parisli olup PSG'yi desteklemiyor olmanız düşünülemez."