Fenerbahçe'nin 10 numarası Arda Güler şüphesiz ki son yılların en yetenekli futbolcularından birisi. Onu farklı kılan ise zekası. Bu optik illüzyon testi de Arda Güler gibi zeka sahibi olanları ortaya çıkarıyor. Eğer kesme tahtasındaki farklı sebzeyi 10 saniyede bulabilirseniz siz de deha sahibi kabul edilirsiniz.  

Basit bilmeceler, çözmek için yaratıcı düşünmeyi gerektirdiğinden, bu zeka oyunuyla daha ilginç hale getirildi . Bu IQ testi formatları, IQ'nuzu öğrenmek için eğlenceli bir yöntemdir. Bu optik illüzyon testleri, hususu ele alırken yaptığınız seçimlere bağlı olarak zeka seviyenizi ölçmenizi sağlayacaktır.

ardaguler (1)

Bu tür bir iq testinin cevabı hemen önünüzde olmayacak, bu yüzden onu bulmak için biraz farklı düşünmeniz gerekecek. Bu beyin jimnastiği ile uğraşırken durumu incelemek ve çözümü belirlemek için analitik becerilerinizi kullanmalısınız. Bu merak uyandıran beyin jimnastiğini çözmek için, görselin içindeki sebze tahtasında neyin tuhaf olduğunu bulmalısınız.

Gökhan Zan: Antakya'nın sesi olun Gökhan Zan: Antakya'nın sesi olun

Soruyu yanıtlamadan önce görseli dikkatlice inceleyin çünkü çözüm basit ama zorlayıcıdır. Hile yapmaktan kaçınmak için fazla ileri kaydırmayın—bu beyin jimnastiğinin yanıtları doğrudan sorunun altında verilmiştir!

Sebzeleri yakından incelerseniz görseldeki garip cismi bulabilirsiniz. Havuç, kırmızı biber, patates, pırasa, lahana ve domates tahtada saklanan sebzelerdir. Domates bir sebze midir diye mi soruyorsunuz?

Diğer sebzelerin aksine domates bir meyvedir. Bilimsel olarak domates, bir çiçeğin döllenmiş yumurtalığından büyüdüğü için meyve olarak kabul edilir. Beslenme uzmanları onu bir sebze olarak görürken, botanikçiler onu bir meyve olarak sınıflandırırlar.

ardaguler (2)

Bahsedilen bulmaca, zekanızın ve gözlemsel yeteneklerinizin basit bir testidir. Tahsis edilen sürede meydan okumayı tamamlamak için yanal düşünme gereklidir. Ancak cevabı birkaç saniye içinde bulabildiyseniz, şüphesiz tatmin olacaksınız. Bu bulmaca sadece başka bir eğlenceli IQ testidir. Ancak, IQ seviyenizi belirlemenin en iyi yolu resmi bir IQ testi yapmaktır.