Görseldeki tilkiyi avcıdan önce bulun yoksa ava kurban gidecek. Köpekler onu arıyor! Tilki ise kamufle olmuş durumda. Optik yanılsama testinde 9 saniye içerisinde tilkiyi görenler deha sahibi kabul ediliyor. İşte sınırları zorlayan iq testi!

Aynı resme sahip zorlu bir yapboz kartı, avcıdan saklanan tilkiyi bulmanızı ister. Bu optik illüzyonda ata binen ve tilkiye göz kulak olan bir avcı görebilirsiniz. Ağacın arkasından görülebilen başka bir avcıyla birlikte. 

iqtesti (2)-2

Avcının etrafı köpeklerle çevrilidir, ancak görüntüde tilki gizlenmiştir. Bu klasik optik illüzyonda gizlenmiş tilkiyi bulmak illüzyonun belki de en zor kısmıdır. Saklanan tilkiyi teşhis etmeye çalışan binlerce yetişkin, görüntü karşısında şaşkına döndü.

Bu optik yanılsamaya yakından bakın ve avcının kaçınmaya çalıştığı tilkiyi görüp göremediğinize bakın. Tilkiyi bulmak çok zor görünebilir ama resmi sağa eğerseniz daha kolay olabilir. Aşağıdaki resimde tilki ağaçta saklanırken tasvir edilmiştir:

iqtesti (1)-2

Son Dakika Fenerbahçe Konyaspor maçı ertelendi mi? Salı günü mü oynanacak? Son Dakika Fenerbahçe Konyaspor maçı ertelendi mi? Salı günü mü oynanacak?

Görüntüdeki tilkiyi 9 saniyeden daha kısa sürede tanıyabilirseniz, olağanüstü bir zekaya sahip olabileceğiniz söylendi. Araştırmalara göre, ne kadar zorlu bilmeceleri tamamlarsanız, o kadar zeki oluyorsunuz.