Mönchengladbach’a karşı alınan derbi zaferinde 90 dakika sahada kalarak galibiyette önemli rol oynayan Salih Özcan, Köln taraftarlarının oylarıyla mücadelenin oyuncusu seçildi. Orta sahada yapmşış olduğu  liderlik ve iki yönlü oyunu ile taraftarların gönlünü yeniden kazanan 23 yaşındaki oyuncu, istatistikleriyle de dikkatleri üzerine çekti. 11 kilometrenin üzerinde koşu mesefasi yakalayan ve 4 hava topunda hata yapmayan Özcan, 1 top çaldı ve 2 de kilit pası verdi. Almanya’nın ünlü gazetelerinden BILD, Salih’in performansını manşetkere yer verirken oyuncunun maç içindeki isabetli paslarına ve orta sahada bir dinamo gibi oynamasına dikkat çekti.

Maçtan sonra açıklamalar yapan Köln Teknik Direktörü Steffen Baumgart, Salih Özcan için övgüyle bahsetti. Baumgart, 23 yaşındaki oyuncunun performansıyla ilgili şöyle konuştu; “Bir oyuncuyu öne çıkarmaktan hoşlanmıyorum ama bugün bunu yapmak zorundayım. Salih Özcan, olağanüstü bir performans sergiledi. Bir Köln çocuğu olarak derbide bu performansı sergilemesi dikkat çekiciydi” 

Maçın oyuncusu seçilen Salih Özcan ise derbi galibiyetinden ötürü  mutluluk duyduklarını söyleyerek, “90 dakika boyunca olağanüstü bir ekip çalışmasıydı. İlk yarıda skoru bulamasak da devre arasına iyi bir duygu ile girdik. İkinci yarıda maçı bitirdik ve taraftarımızı gururlandırdık. Rakibe önde bastığımızda şansımız olduğunu daha önceki maçlarda görmüştük. Performansımızdan dolayı gurur duyuyoruz. Planımız, Gladbach’ın kutlama yapma şansını elinden almaktı. Bunu da başardık. Sonunda haklı olarak 4-1’lik bir galibiyet elde ettik" dedi.

KAYNAK: TRT SPOR