Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ısrarla peşinden koştuğu Samet Akaydın yarışına Ross'un sakatlığı sonrasında Galatasaray da dahil olmuştu. Başarılı futbolcunun gösterdiği performan sonrasında milli takıma kadar yükselmesi her geçen gün piyasa değerini de artırırken devreye bu kez de alt yapı eğitimini aldığı kulüplerden biri olan Trabzonspor da girdi. Memleketi Trabzon olan deneyimli stoper için girişim yapılm kararı alındı. Abdullah Avcı da kendisinin durumunu yakından takip ediyor.Kontenjan rahatlatılacak

Bu sezon sahip olduğu yabancı oyuncular nedeniyle zaman zaman sorun yaşayan bordo mavililerde zaman zaman bazı futbolcular mevkilerinin dışında oynamıştı. Ceza ve sakatlıklarda da iyi isimlere sahip olmak isteyen Avcı, Samet'İn adını ilk sıraya yazdı. Ancak İstanbul'un devleri de yıldız isimi takipte. 


 

Para ve takas formülü denenecek

Adana Demirspor’un 2.5 milyon Euro değer biçtiği oyuncu için yakın süreçte Akdeniz ekibiyle bir görüşme yapmayı planlayan idarecilerin, takas artı para formülüyle bu transferi bitirmeyi planladığı ifade edildi. Samet’in de kulüplerin anlaşması halinde eski kulübüne dönmeye olumlu bakabileceği kaydedildi.

-Fanatik-