1. Lig ekibi Samsunspor'da teknik  direktör Bayram Bektaş, antrenman esnasında gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, kampın istedikleri seviyede olduğunu ifade etti.

Sadece sakatlıkları olan futbolcuları sebebi ile endişeli olduklarını dile getiren Bayram Bektaş, "Onlar takımdan biraz geride kaldı. İki gün sonra kampımız bitiyor. Bu süreçte 3 hazırlık maçı oynadık. İlk hazırlık maçında daha çok denemek, görmek istediğimiz oyuncular vardı. Son iki hazırlık maçımızda biraz daha ana kadromuz vardı. Kampın son günü bir hazırlık maçı daha oynayacağız. Samsun'a dönünce de Çorum FK ile bir maç yapacağız. O maça takımın neredeyse tamamıyla çıkıp, lig öncesi son provamızı yapmayı düşünüyoruz." açıklamasını yaptı.

Tecrübeli teknik adam, takomın tamamlanması için eksik olan bölgelere  transfer yapmayı istediklerini belirterek, "Forvet, bek ve başka mevki için başkanımız da takıma yeni oyuncular katmaya hazır. İnşallah bir an önce gelirler. Çünkü defans, orta saha ve hücumu tamamlamak için buna ihtiyacımız var. Önemli olan lige tam anlamıyla hazır girmemiz. Bunun için uğraşıyoruz, çalışıyoruz. Eksikler de gelip takım tamamlandığı zaman çok güzel görüntü çıkacak ortaya." şeklinde konuştu.

1. Lig'de play-off sisteminin değiştirilmesine de değinen deneyimli çalıştırıcı, "Bence daha heyecanlı olacak. Güzel uygulama olduğunu düşünüyorum. Belki alışılmışın dışına çıkılıyor ama herkes tarafından benimsenecek." şeklinde düşüncellerini aktardı. (Akşam Gazetesi)