UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray'a 1-0 mağlup olan Lazio'nun teknik direktörü Maurizio Sarri karşılaşmayı değerlendrdi.

Şanssız bir gol yediklerini dile getiren deneyimli teknik adam şu ifadeleri kullandı;

"Strakosha bir hata yaptı ve şanssız bir gol yedik. Aslında iyi oynadık. Kontrollü bir oyun sergiliyorduk. Maalesef şanssız bir gol yiyerek maçı kaybettik. Bunu kabullenmemiz lazım. Evde oynadığınız maçlar farklı oluyor, onların da evinde oynadıkları maç için bu geçerli. Ancak Milan ile oynayıp kaybettiğimiz maçın ardından iyi bir reaksiyon verdiğimizi düşünüyorum."

İtalyan ekibinin daha fazla pozisyon bulması gerektiğini belirten Sarri; "Açıkçası kaçan gollerle ilgili bir şey söyleyemem. Tekrarını görmedim. Kontrollü bir mücadele veriyorduk. Gol atsak daha farklı olabilirdi. Immobile'nin o pozisyonu kaçırmaması gerekiyordu. Daha çok pozisyon yaratmamız gerekiyor. Oyuncuların insiyatif almaları gerekli, bu nedenle ileri çıkmaları iyi bir şey. Eğer defansta kalırlarsa karşı taraf bize doğru gelecek." şeklinde konuştu.

Sarri, Fenerbahçe ile adı anılan Kosovalı golcü Vedat Muriqi ile ilgili gelen soruya ise şu yanıtı verdi;

"Ben sportif direktör değilim. Fenerbahçe'nin isteyip istemeyeceğini bilmiyorum. Ancak Vedat'ın bizde kalmasını istiyoruz. Bizde kalması da lazım. Takımdan ayrılmasını istemiyoruz." 

Kaynak: NTV Spor