Hürriyet gazetesi yazarı İsmail Er, yazısında depremde vefat eden Kahramanmaraş İstiklalsporlu Saruhan Bolat'ı kaleme aldı.

RİVA'YA GİTMEK DÜNYANIN EN BÜYÜK OLAYI

Depremin aramızdan aldığı K.Maraş İstiklalsporlu Saruhan Bolat’ın hedefi G.Saray ve Milli Takım’da oynamaktı. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremde yaşama gözlerini yuman isimlerden biri de İstiklalsporlu Saruhan Bolat’tı. Uzun yıllar Giresunspor forması giyen, son iki sezondur BAL takımlarında oynayan 23 yaşındaki futbolcu, Fatih Terim döneminde milli takım futbolcu havuzuna da alınmış ve “Riva’ya gitmek benim için dünyanın en büyük olayı” demişti.

YILLARIN EKSİTEMEDİĞİ İKİ DOST ''ALPEREN AYDIN VE SARUHAN BOLATI''

Alperen Aydın ve Saruhan Bolat. Giresun doğumlu iki futbolcu. Aynı sokakta oynadılar, 14 yıl aynı okula gittiler, Giresun Atatürk Lisesi Okul Takımı’nda ve Giresunspor alt yapısında birlikte ter döktüler. Bu sezon başında Alperen Bayrampaşaspor’a, Saruhan Kahramanmaraş İstiklalspor’a gitti. Farklı takımlarda olsalar da iletişimlerini sürdüren iki can dostu deprem ayırdı. BAL’da grup lideri olan Kahramanmaraş İstiklalspor’un tesisleri deprem felaketinde yıkılırken Saruhan da vefat eden futbolculardan biri oldu. 23 yaşındaki Saruhan hayalleri ve umutlarıyla birlikte hayata veda etti. Onu, can dostu Alperen Aydın’dan dinledik...

MÜKEMMEL BİR AİLEYDİLER

Babası Fahrettin Bey ve annesi Fatma Hanım oğullarının futbolda başarılı olması için inanılmaz emek sarf ettiler. Beslenmesinden okuluna kadar sürekli destek oldular. Ağabeyi Ramazan Bolat ve kız kardeşi Berfin ile birbirlerine bağlı mükemmel bir aileydiler.

RİVA'YA ÇAĞRILDI

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’ken Şenol Ustaömer ve Turan Sofuoğlu tarafından düzenlenen çeşitli bölgesel elemelerden sonra TFF’nin Riva Tesisleri’ne çağrıldı. İki kez milli takım oyuncu havuzuna çağrıldığında çok mutlu olmuştu. “Riva’ya gitmek benim için dünyanın en büyük olayı” derdi.

ÖRNEK ALDIĞI OYUNCULAR

Futbolculardan Gökdeniz Karadeniz, Arda Turan, Cengiz Ünder, Merih Demiral, Hami Mandıralı, Emre Belözoğlu, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz’ı kendine örnek alırdı. G.Saray’da oynayıp Arda Turan’ın veliahtı olacağına, Fatih Terim gibi Milli Takım’da teknik direktörlük yapacağına inanırdı.

O GOLÜ ATSAYDIM SÜPER LİG'DEYDİM

Fenerbahçe ile yapılan maçta gol kaçırmış günlerce uyuyamamıştı. Sağ kanat oynamıştı, İsmail Köybaşı ile mücadelesini anlata anlata bitiremedi. ‘Kaleci ile karşıya kaldım topu bir türlü boş kaleye atamadım’ diye serzenişte bulunmuştu. ‘Ah o golü atsaydım şu an Süper Lig’deydim’ demişti.

KAMPA SEÇİLEMEYİNCE BAL LİGİNE GİTTİ

Stili Kerem Atürkoğlu’na benziyordu. Giresunspor’un tüm alt yapı takımlarında yer aldı fakat geçen sezon başı kampına götürülmeyince “Küllerimden doğacağım. Futbolcu profesyonel de amatör de olsa futbolcudur” demiş, BAL ekibi Trabzon Çarşıbaşı Belediyespor’a gitmişti. Bu sezon başı İstiklal’e geçti.

KAHROLDUM

Sürekli iletişim halindeydik. Depremden dört saat önce konuştuk. Kendisini Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Sakarya Hendekspor istemiş. Fikir alış verişinde bulunduk. İlk Deprem olduğunda hemen beni aradı. İyi olduğunu belirtti. Fakat ikinci depremde kolonların arasında rahmetli olmuş. Kahroldum.

GALATASARAY'DA OYNAYACAĞINA İNANIYORDU

İkimiz de hasta Galatasaraylıydık. Bir gün Galatasaray’da oynayacağına inanıyordu. Tüm maçlarını birlikte izlerdik. Muslera’nın bir takım için ne kadar önemli olduğunu anlatırdı. Her takımın yıldız oyuncuya ihtiyacı olduğunu, İcardi’nin Galatasaray’ı şampiyon yapacağını söylemişti.”

HER ZAMAN 7 NUMARAYI GİYERDİ, CRİSTİANO RONALDO'YA HAYRANDI

Her maça mutlaka sağ ayakla çıkar, duasını ederdi. Oynadığı takımlarda para pazarlığı değil forma pazarlığı yapardı. 7 numaralı formayı şart koşardı ve mutlaka giyerdi. Aynı numarayı giyen Cristiano Ronaldo’yu çok severdi.

İŞTE SARUHAN BOLAT'IN HAYRAN OLDUĞU TEKNİK ADAMLAR!

Teknik adamlardan Fatih Terim ve Jürgen Klopp’a hayrandı. Okan Buruk, Nuri Şahin, Ömer Erdoğan, Çağdaş Atan, Hakan Keleş gibi yeni dönem teknik adamların sistemlerini beğenirdi. Ona nedenini sorduğumda ise pozitif Futbol oynatan düşünceye sahip olduklarını söylerdi.