Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Sözcü TV'de gündeme ilikin açıklamalarda bulunuyor.

Ali Koç'un açıklamaları:

Kadın basketbol yıllardır Fenerbahçe'nin domine ettiği bir alan ama bir türlü Euroleague kupasını alamadık.

5 yıllık süreçte benim yaşadığım en büyük acılardan biri geçen sene final-four'da kendi sahamızda normal sezonda farklı yendiğimiz rakibimize kupayı vermek oldu ama yılmadık ve kupayı aldık.

Şu anda hem erkeklerde hem de kadınlarda EuroLeague şampiyonu olan tek kulüp Fenerbahçe'dir.

5 yıllık süreçte verdiğimiz en değerli kararlardan biri Eda Erdem Dündar'ın heykelini yapma kararı oldu. 3 ay içinde bitecek. Tüm heykelleri stadın yanına alma kararı aldık.

En zor transfer Sebastian Szymanski oldu. Fiyat arttıkça arttı. Başka bir rakibimiz transferin onların lehine olması için sert topa girdi. Sonra öğrendik ki bir rakibimiz oyuncu tatildeyken sessiz sedasız İstanbul'a getirmiş, tesise getirmiş sonra tatile dönmüş.

Hem süre uzun oldu, hem Ruslar çetin pazarlık yaptı hem de üçüncü faktör olduğu için belki de 1,5-2 milyon daha fazlaya geldi, iyi ki de geldi.

Fred'e gelince İngiltere'den telefon geldi, "Fred'i isterseniz hemen gelin" diye. Valiz bile hazırlamadan gittiler ve Londra'da işi bitirdiler.

Biz 14 futbolcu aldık, bunların 11'i milli futbolcu. Tecrübeli ve genç futbolcular aldık. Yaşımız bu sene 27.8'e çıktı. Biz geldiğimizde 30'un üzerindeydi ve Avrupa'nın en yaşlı 3. takımıydık.