Galatasaray'ın hazırlık karşılaşmasında Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup ettiği maç sonrasında Haris Seferovic açıklamalarda bulundu.

Oyuna dahil olduktan sonra kısa bir süre sonra  Galatasaray formasıyla ilk karşılaşmasında gol sevinci yaşayan İsviçreli forvet şu açıklamayı yaptı:

“Gol atmak gerçekten gurur vericiydi. Herkes Galatasaray’ın nasıl bir takım olduğunu biliyor. Ben de ritm açısından bu maçta oynamak istiyordum. En önemlisi bu maçta kazanmaktı. Taraftar ve atmosfer harikaydı. Kazandığımız için mutluyum.” 

“Galatasaray oyucusu olarak burada güzel bir gol attım. Bu maçı iyi analiz edip çalışmamız gerekiyor.” 

"TAKIM OLARAK OYNAMALIYIZ"

Seferovic sözlerine şöyle devam etti:

“Gol rakamı vermek istemiyorum. Sezonun açılmasına daha iki hafta var. Çalışıp analiz yapmak önemli. Son sezonun nasıl geçtiğini biliyoruz. Bu sene takım başarılı şekilde oynamak istiyorum. Ben veya başkasının gol atması önemli değil. Önemli olan takımın kazanması.” 

“Takım olarak oynamamız gerekiyor. Takımımızın farkı genç yetenekli oyunculardan kurulu olması. Takım olarak oynamamız ve birlikte mücadele etmemiz gerekiyor.”

“Herkes Galatasaray taraftarını biliyor. Sezon içinde daha coşkulu olacaklarını biliyorum. Beni çok güzel karşıladılar.”