Galatasaray ara transfer döneminde bombaları ardı ardına patlatacak. Erden Timur’un yıldız futbolcuyu sarı kırmızılı renklere bağlamak için Fransa’ya gidiyor. Seferovic’in geri gönderilmesine karar veren yönetim, Icardi’nin yanına yıldız bir isim alacak. İşte, Galatasaray transfer günlüğündeki son gelişmeler…

Süper Toto Süper Lig’e Dünya Kupası için verilen ara transfer yarışının hız kazanmasını sağladı. Ocak transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için harekete geçen sarı kırmızılı yönetimin ilk hedefi forvet hattı oldu. PSG’den kiralanan Arjantinli yıldız futbolcu Icardi’nin performansının yükselmesi yönetimin hedef belirlemesini sağladı. Sarı kırmızılı yönetim Icardi’nin satın alınması için şartları zorlamaya karar verdi. Forvet hattı için sadece Icardi’nin bonservisinin alınması ile yetinmeyecek olan Cimbom, yıldız bir oyuncuyu da renklerine bağlayacak. 

Galatasaray Yönetimi Sıcak Para Buldu

Başkan Dursun Özbek’in liderliğinde hareket eden sarı kırmızılı ekipte transfer görüşmelerini Erden Timur yürütüyor. Sportif A.Ş. Başkanvekili olarak Dursun Özbek’in yönetiminde görev alan Erden Timur, başarılı transfer çalışmalarına yenilerini eklemek için harekete geçti. Ara transfer döneminde Galatasaray yönetiminin ihtiyaç duyduğu sıcak paranın yurt dışında oynayan futbolcuların satışından geleceği öğrenildi. Performansları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mostafa Muhammed, Alexandru Cicaldau ve Olimpiu Morutan’ın satılmasına karar verildi. Bonservis ücretleri ile yeni oyuncular transfer edilebilecek. 

Galatasaray’ın Kasasına Ne Kadar Sıcak Para Girecek?

Galatasaray’da transfer çalışmalarını yürüten Erden Timur’un yurt dışında forma giyen futbolculardan en yüksek bonservis bedeli elde etmek için harekete geçtiği öğrenildi. Sezon başında Nantes kulübüne kiralık olarak gönderilen Mostafa Muhammed için resmi teklif yapıldı. Galatasaray, Mostafa Muhammed’i kiralık olarak gönderirken sözleşmesinde Nantes kulübüne satın alma opsiyonu vermişti. Mısırlı golcünün Nantes tarafından satın alma opsiyonu 5 milyon 750 bin euro olarak belirlendi. Nantes, 24 yaşındaki santrforu renklerine bağlamak için bonservis ücretini ödemeyi kabul etti. Fransız kulübünün Ocak ayı transfer döneminde Mostafa Muhammed’in bonservis ücretini ödemek istediği öğrenildi. 

Rumen Futbolculardan Bonservis Gelecek

Galatasaray’da Burak Elmas döneminde transfer edilen Rumen futbolcular Olimpiu Morutan ve Alexandru Cicaldau’nun satışına onay verildi. İtalyan Serie B liginde yer alan Pisa kulübüne kiralanan Morutan’ın transferinde son aşamaya gelindi. Pisa’nın Serie A ligine çıkması halinde Rumen futbolcu için 5 milyon 500 bin euro bonservis ücreti ödenmesine karar verilmişti. Pisa, kendi liginde orta sıralarda bulunuyor. Lakin, İtalyan kulübü Morutan’ı renklerine bağlamak için Galatasaray’a teklifte bulundu. Rumen futbolcu için 3 milyon Euro bonservis ücreti ödemeye hazır oldukları öğrenildi. Sarı kırmızılı yönetim ise 23 yaşındaki orta saha oyuncusu için daha yüksek bir teklif beklediğini belirtti. Pisa yönetiminin Morutan için 3 ile 4 milyon euro gibi bonservis ödemeye hazır olduğu biliniyor. 

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon renklerine bağladığı bir diğer Rumen futbolcu ise Alexandru Cicaldau oldu. Teknik Direktör Okan Buruk’un onayı ile Cicaldau, Al Ittahad Kalba kulübüne kiralık olarak gönderildi. Birleşik Arap Emirlikleri Ligi’nde 10 maçta görev alan Rumen futbolcu, 1 gol 1 asistlik katkı sağladı. Al Ittahad Kalba’nın vazgeçilmez oyuncuları arasında yer almayı başaran Cicaldau için Galatasaray’a teklif yapacağı öğrenildi. 25 yaşındaki futbolcu için sarı kırmızılı yönetim 3 milyon 500 bin euro bonservis bedeli talep ediyor. Cicaldau, Morutan ve Mostafa Muhammed transferlerinin tamamlanması halinde Galatasaray’ın kasasına 10 ila 12 milyon euro sıcak para girecek. 

Fransız Golcü İçin Şartlar Zorlanacak

Galatasaray’ın sezon başında Benfica’dan kiraladığı Seferovic’in beklentileri karşılamaması yönetimin yeni rota belirlemesini sağladı. Haris Seferovic’in geri gönderilmesine karar verildi. Seferovic yerine ise Fransa’dan yıldız bir golcünün getirilmesi için harekete geçildi. Gomis’in yakın arkadaşı olan yıldız golcü için şartların sonuna kadar zorlandığı öğrenildi. Mostafa Muhammed, Alexandru Cicaldau ve Olimpiu Morutan’ın satılmasından elde edilecek gelirin tamamı forvet transferinde kullanılacak. 


Galatasaray transfer listesinin ilk sırasında yer alan Fransız golcü için Erden Timur’un harekete geçtiği öğrenildi. Teknik Direktör Okan Buruk’un da onay verdiği golcü futbolcunun menajeri ile ilk görüşme yapıldı. Galatasaray’ın renklerine bağlamak istediği oyuncu Lyon forması giyen Moussa Dembele oldu. Dembele’nin sezon sonunda Lyon ile sözleşmesinin sona erecek olması sarı kırmızılı yönetimin elinin güçlenmesini sağladı. Yıldız futbolcunun kariyerine İstanbul’da devam etmeye istekli olduğu öğrenildi. Gomis’in de sürekli iletişim halinde olduğu Dembele’nin Galatasaray forması giymesi için sıcak temas sürüyor. Lyon’un yüksek bonservis bedeli talep etmesi halinde sarı kırmızılı yönetim Dembele transferini önümüzdeki sezona erteleyecek. Galatasaray’ın Dembele için ödemeye hazır olduğu bonservis ücretinin 6 milyon euro olduğu öğrenildi. Dembele ile 3 yıllık sözleşme imzalamak isteyen Galatasaray yönetimi, Icardi’nin bonservisini almak içinde PSG ile görüşmelere başladı.