Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki,  Hatayspor karşılaşmasından sonra, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur'un söylmelerine yanıtta bulundu.

Hatayspor maçında elde edilen 4-2 galibiyetten sonra sarı-lacivertlilerin bu sezon oynadığı 17 karşılaşmanın hepsinden galip geldiğini vurgulayan Baki, teknik adam İsmail Kartal, oyuncuları ve taraftarları tebrik etti.

Erden Timur'un  açıklamalarına ithafen konuşan  Baki, "Yine futbolun dışına çıkıyoruz çünkü vahim, sahtekarca ve yalan açıklamalar yapıldı. Bu şahsın (Erden Timur) söylediklerini kamuoyunun ciddi anlamda sorgulaması gerekiyor." dedi.

Timur'un "Teraziden kaçan hırsızdır." söylemini anımsantan Baki, şöyle konuştu:

"Bizim için son derece trajikomik ve ironik. Biz yönetime geldiğimizden beri, onların yönetime geldiği zaman da bu zaman diliminin içerisinde kendilerini, bizim kendi penceremizden gördüğümüz Türkiye Futbol Federasyonuyla (TFF) ilgili problemler, Merkez Hakem Kuruluyla (MHK) ilgili problemler, Türk futboluyla alakalı haksızlıklar, 1959 öncesinde Fenerbahçe'nin yenilen haklarıyla ilgili 4 kez teraziye çağırdık. Hatta 'İstiyorsanız başkan seviyesinde Galatasaray Televizyonu'na çıkalım. Başkanınız çıkamıyorsa başkan vekili seviyesinde çıkalım.' dedik. Dolayısıyla teraziden kaçan hırsızdır. 4 kez resmi davette bulunmamıza rağmen karşımıza çıkamadılar."

 "Lale Orta iddiası ayrı vahim"

Erden Timur'un eski MHK Başkanı Lale Orta'nın VAR odasından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a görüntü gönderdiği iddiasını da değinen Selahattin Baki, "Gelelim Lale Orta olayına. Bu da ayrı bir vahim iddia. Kendisinin MHK başkanı olduğu zaman Başkanımız Ali Koç'a VAR görüntüsü yolladığını iddia etti. Hem Sayın Lale Orta hem de Sayın Başkanımız Ali Koç, 5 dakika içinde bunu şiddetle reddetti. TFF Yönetim Kurulu'na da araştırması için başvuruda bulunduk. Başkanımız da bu konuyla ilgili hukuki hak arayışını hafta içinde yapacak. Dolayısıyla bir yalan da burada var. Bunun da ciddi şekilde araştırılması gerekiyor. Madem ki TFF, Türk futbolunun amirali, o zaman ya bu konuda aydınlatıcı bir rol oynayacaklar ya da bu oyunun bir parçası olacaklar." şeklinde konuştu