Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, transfer için vermiş olduğu rapor doğrultsunda ön libero mevksine mutlak bir transfer talebinde bulundu. Savunma ve forvet arkası için de oyuncular sunan deneyimli teknik direktör, ön libero pozisyonunda Josef de Souza'yı yetersiz bulduğunu yönetime bildrdi.

Şenol Güneş'in gerçekleştridiği görüşmede, yetkili isimlerden en az üç transfer talep ettiği belirtildi. Deneyimli çalıştırıcının güçlendirmeyi hedeflediği ilk pozsiyon savubna. Defsta yer alan futbolcuların özellikle rakip hücum oyuncuları ile tatlı sert bir futbol bile oynayamamalarından şikayet eden tecrübeli teknik adam, 'temassız' ifadesini kullandığı Saiss'in yerine daha diri ve etkili bir savunmacı alınmasını koşulu sınduğu ifae edildi. Deneyimli hocanın bu pozisyon için düşünmüş olduğu ilk ismin İspanyol ekip Atletico Madrid'de forma giyen Felipe olduğu aktarıldı.

Şenol Güneş'in ikinci olarak transfer talep ettiği mevkinin ise orta saha, tam mevkiiolarak da ön libero. Başarılı teknik adama göre özellikle ilerde oynamayı bilen ve takımı ilerde oynatacak bir ön libero ile problemlerin büyük tarafının çözülebileceği ifade ediliyor.

Şenol Güneş'in, Trabzonspor'da oynayan Siopis gibi 8 ve 10 numaraya yaklaşacak bir ön libero transfer edilmesini istediği belirtildi.

kaynak: Takvim