Dünya Kupası için verilen arayı Antalya'da kamp yaparak değerlendiren Beşiktaş'ta teknik adam Şenol Güneş flaş açıklamalarda bulundu.

"Sakatlık olarak Ghezzal burada ama tedavisi ayrı yapılıyor. Umut yarın ya da öbür gün katılır. Josef de haftaya zannediyorum gelecek. İki ayağı arasında kuvvet farklılıkları var. Yüzde 17 şu anda. Yüzde 10'un altına düşmesini bekliyoruz. Onun da toparlayacağını düşünüyoruz. O da arzulu, istekli ama sakatlık riski olmadan çalıştırmak gerekiyor. Bu hafta takımla olmayacak. Diğer oyuncular katılacak. Genç oyuncular var. Sayılar geldikçe belki hafta içi birkaç tanesini bırakabiliriz. Çünkü onların da maçları var. Bir de burada oyun bakımından fazla gençle oynadığınız zaman hem diğer oyuncuları görmede sıkıntı oluyor. Hem de onlar için sıkıntı olabiliyor.''

"Caner'i severim, iyi oyuncudur. Caner ile hiç görüşmedim. Zaten bu görüşmeyi benim yapmam doğru olmaz. Caner'e de sorabilirsiniz. Caner ile ilgili bir düşüncemiz yok, olsa da size söyleriz. Gündemde yok şu anda. Başka çirkin iddialar da oluyor. Daha önce başımıza geldi. Birisi size bir şey söylüyor ve cevap vermenizi istiyor. Benim konuyla ilgim yok. Ne Sayın Ismael ne Caner ne de başka bir oyuncuyla ilgili ağzımdan bir şey çıkmadı. Öyle bir konu yok. Beni bazen bilmediğim numaralar arıyor. Olmayan bir şeyi cevaplamamızı istiyorsunuz. Hiçbir oyuncuyla ilgili taahhüttüm yok. Eldeki kadroyla 6 maçı geçeceğiz. Transfer ayı geldiğinde buradan kimin gideceğini, sağlam mı, sakat mı, lazım mı değil mi ben de karar vermeyeceğim. Benim düşüncem olacak, yönetim karar verecek. Hiç beklenmeyen gelişmeler olabilir. İyi oynayan oyuncuya çok talep gelir. Onun sayesinde başka oyuncular alırsınız. Zaten siz yorum yapıyorsunuz. Onlara bir şey diyemem, onlar yorumdur. Oyuncuyla ilgili isim istiyorsanız Neymar'ı almak isterim mesela. İlla isim istiyorsanız siz de yarın görüşmelere başlayın. Ronaldo'yu istemiyorum şu anda. Çocuğun kafasını karıştırmayalım, anlamış çünkü. Bunlar başarılı oyuncular. Dünya çapında oyuncular. Kendilerini kanıtlamışlar, biz de hayranlıkla izliyoruz. Yine de başkanla konuşacağız" (Fanatik)