Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda gösterdiği performansla futbol dünyasının en çok konuşulan takımı haline gelen Fas'ta, yarıl fina karşılaşmasında sakatlığı bulunan Romain Saiss'in ilk 11'de başlatılması Beşiktaş cephesinde hoş karşılanmadı. 70 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı Şenol Güneş'in, savunma hattının bel kemiği Romain Saiss'in sakat haliyle oynatılmasına çok sinirlendiği bildirildi. Saiss'de yapılan ilk kontrollerin ardından yıldız oyuncunun yeniden sahalara dönmesinin 6-7 haftayı bulabileceği düşünülüyor. Tedavi süreninin istendiği gibi gitmemesi halinde bu sürenin 3 aya kadar çıkabileceği de konuşuluyor.

Ödem var, MR çekilmedi

Kara Kartal, Dünya Kupası'na gönderdiği sporcularından kasasına 700 bin eurodan fazla para koyarken hiç istemediği bir haberi aldı. Defansın bel kemiği olan ve bugüne kadar sergilediği futbolla adından sıkça söz ettiren Faslı Romain Saiss, sakatlandı. Yarı finaldeki Fransa karşılaşmasının 20. dakikasında oyundan alınan Roman Saiss için Beşikaş, Fas Milli Takımı'ndan sakatlık bilgisi aldı. Kulübe verilen cevapta, "Ödem var. MR çekilemedi" ifadeleri kullanıldı.

senolgunessinirli (2)

'Çok kötü bir karar'

Beşiktaş'ın Giresunspor'u 5-3'lük skorla mağlup ettiği hazırlık müsabakasından sonra konuşan kurt teknik adam Şenol Güneş, Saiss'in sakatlığıyla ilgili Fas Milli Takımı Teknik Direktörü Regragui'ye, “Sakat oyuncuyu sahaya koyduğunuz zaman hem randımanı düşüp hem sakatlığı büyüyorsa, bu çok kötü bir karardır” şeklinde tepki gösterdi. 

Roman Saiss'in Hırvatistan'la oynanacak üçüncülük karşılaşmasında sahaya çıkmamasına kesin gözüyle bakılırken defans oyuncunun siyah beyazlıların kampına gelmeyi planlamadığı ortaya çıktı. Saiss ilk olara ülkesindeki üçüncülük kutlamalarına katılım gösterecek. Türkiye'ye ise yeni yıl ile birlikte dönmesi öngörülüyor.