Süper Lig'in 2. hafta karşılaşmasında Beşiktaş, konuk ettğiği Pendikspor ile 1-1 berabere kaldı. Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, maçtan sonra beIN Sports'a tepki gösterdi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Hakem konularıyla ilgili konuşmamaya karar verdim. Az evvel tesadüf oldu, bunu söylemek durumundayım. Ben, şahısları ve kurumları karşıma almak istemem ama doğruyu da söylemek isterim. Golle ilgili olarak pozisyonu görmedim. Hakem gol görmüşse gol verir, değilse aut verir dedim. Uyarıyorum yayıncı kuruluşu. Güntekin Onay açtı konuyu. İkinci hafta hakemler başladı dedi. Sanki ben hakemi suçlamışım gibi ifade kullandı. Hadlerini bilsinler, terbiyesizlik yapıyorlar. Ben öyle bir şey söylemedim. Ben tam tersine geçiştirdim. Hakem konusu yok dedim, oyunla ilgili konuşma yaptım.

Onlar hakemi konuşurken ben de hakemden şikayet edermişim gibi 'Oyuna bakalım, Pendik daha iyi oynadı ikinci yarı' gibi şeyler söylendi. Ben hakemle ilgili konuşmadım ki. Yayıncı kuruluşta Güntekin Onay'la beraber konuşan kimdi, unuttum. Futbolu çok iyi bildiğini düşünen bir arkadaş. Yorum yapabilirsin ama saygısızlık yapıyorsun. İfade etmediğim şeyi ifade etmişim gibi kamuoyuna lanse ediyorsun. Sen nasıl yayıncı kuruluşsun? Tarafsız olman mümkün değil de bana saygısızlık yapıyorsun.

Hakemle ilgili konuşmadım, tam tersini söyledim. Bana soru soran da yayıncı kuruluşun muhabiri. 'Hocam ne diyorsun pozisyonla ilgili' diyor. Ben pozisyonu görmedim, hakem görmüşse vermiştir dedim, bundan ne anlaşılır? Bu hakem suçlaması mıdır? İkinci hafta hakemi suçluyormuşum da mazeret arıyormuşum. Demediğim şey hakkında konuşuluyorsa demek ki bir organizasyon var diye düşünüyorum. Yayıncı kuruluşu uyarıyorum, bu şekilde yaparak futbolu siz karalıyorsunuz. Sizin marka değeriniz yok, saygınız da yok. Bu saygısızlığı kabul edemem. Söylemediğim şey hakkında söylemişim gibi kamuoyunda algı yapılmasını doğru bulmam. Daha da ileri gitmek istemiyorum. Kendi muhabirleri bana soruyor, demek ki rahatsız oldu. Maç içinde hiçbir şey yapmadım, maç bitti yine bir şey demedim. Bunu yorumlayan adamla ben daha ne konuşayım? Bu kuruma ben daha ne diyeyim? Bu çok terbiyesizce bir ifadeydi.