Eski milli futbolculardan Sercan Yıldırım SportBox'akonuştu.

Yıldırım,  "Çalışsaydım Arda Turan değil de ben Barcelona'da olabilirdim" ifadesini kullandı.

Bursaspor'dan Galatasaray'a transferi nasıl oldu? 

"Transfer teklifleri çok vardı. Fenerbahçe aslında hatta daha fazla bile teklif etti. Sadece bana da bağlı değildi. Yani kulüplerin anlaşması öncelikli. Bir tercihim olacaksa çok düşük ihtimaldi. O yüzden de ben artık kulüplerin anlaşmasını bekliyordum

"Ben bir tercih yapmadım açıkçası ama Galatasaray her zaman bana daha yakın oldu. Küçüklüğümde de 'Bursaspor'dan sonra kimi destekliyorsunuz?' derseniz Galatasaray'ı destekliyordum açıkçası. Tercihte de aslında çok fazla şey olmadı yani. Bana kulüp; 'Biz Galatasaray'la anlaştık, sen ne diyorsun?' dediğinde ben sadece 'Tamam' demiştim."

"Galatasaray'a ben ilk gittiğimde antrenmandan çıktığımda ağlamıştım. Neden ağladım? Transfer olduğum için değil. Sonuçta Bursa'da yıldız bir oyuncuyuz ben, Volkan Şen, Ozan İpek. Hani parmakla sayılacak kadar ama Galatasaray'a transfer olduğunuzda herkes yıldız. Yaşım küçük gittiğimde gerçekten de biraz bocalamıştım. Sonra işte kiralık gittim sürekli. Bir Balıkesir'de o çıkışı sağlayabildim. Sonra geri döndüğümde zaten Balıkesir'deki o gol sevincimden dolayı Galatasaray'da biraz tutunmam zordu. Çünkü kendi taraftarım ıslıklamamıştı. Bu arada Galatasaray'a da hiçbir problem çıkarmadım. Yani Galatasaray'da bulunduğum dönem içinde 'Git' dediler gittim. İşte yatarak para kazanmadım bazı oyuncular gibi. Bu kolaylığı hep Galatasaray'a sağladım, hiç üzmedim. Onlar da beni üzmediler açıkçası"