Siyah beyazlı kulübün 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurulu için başkanlığa aday olacağını açıklayan Serdal Adalı, verdiği kararının perde arkasında yaşananları dile getirdi.

Fanatik Gazetesi'ne röportaj veren Adalı, "Öyle talepler, istek ve baskılar geldi ki... Böylesini görmedim. Başkan adayı olmaya karar verdim." ifadesini kullandı.

Kongreye kadar teknik direktörlüğe Rıza Çalımbay'a  getirlmesini doğru bulduğunu ifade eden Adalı, seçilmesi durumunda teknik adam tercihinin Sergen Yalçın olacağını açıkladı ve "Şimdiden oturup önümüzdeki yılın şampiyonluk getirecek kadrosunu kuracağız. Ben hikaye anlatmam. İcraat yaparım. Herkes bunu biliyor. Rakiplerimize korku ve endişe, camiamıza güven vereceğiz!" şeklinde konuştu.

"HASAN ARAT'A ÇAĞRIMDIR" 

"Benim için ortaya tuhaf bir iddia atıldı. Hasan Arat kulüp, Serdal Adalı Futbol A.Ş’nin başkanı olacak diye. Böyle bir durum ancak şöyle olabilir. Arat’a da çağrımdır ve gurur duyarım. Tam tersi. Yani ben kulüp başkanı, eğer Arat kabul ederse aynı yönetimde farklı pozisyon alabilir. Ortak amaç Beşiktaş..."

"QUARESMA  ARADI"

 "Transferini yaptığım Quaresma bile başkanlık için arayıp ısrarcı oldu. Böyle yerli yabancı çok değerimiz var. Kendilerine kulüp çatısı altında farklı görevler vereceğim."