Serdar Dursun, bu yaz transfer sürecinde Fenerbahçe'den Fatih Karagümrük'e transfer oldu.

Fenerbahçe'nin 2021'de  bedelsiz olarak transfer ettiği  Serdar Dursun, bu yaz transfer sürecinde  Süper Ligin bir İstanbul ekibi Fatih Karagümrük'e transfer oldu.

 Serdar Dursun, Sportbox'a kariyerine dair konuştu. Milli futbolcu ayrıca geçmişte Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Aziz Yıldırım'ın bir basın toplantısında kendisi için sarf ettiği sözlere cevapta bulundu.

Aziz Yıldırım, Serdar Dursun'un sarı lacivertlilere transfer olduğu zamanki dönemde Ali Koç'a, "Bak Ali Koç, sen Koç'luğunu bil. Sen Rahmi Koç'un torunusun. Sana Darmstadt'tan gidip de Serdar almak yakışmaz. Bundan sonra sahnedeyim. Ben de arkadaşlarım da. Bak sana söylüyorum. Real Madrid'de Ramos boşta, git Marcelo'yu al. Dzeko'yu al. Fenerbahçe'ye geçmişte kimler geldi bir bak. Alex, Anelka, Roberto Carlos... Anelka'yı Daum yedekte oturttu düşün nasıl işler yapmışız. Gidip Darmstadt'tan Serdar'ı alıyorsan bırak başkanlığı da başkası gelsin. Para yok diyorsan bırak kardeşim başkanlığı, parası olan gelir. Seni paran var diye seçti insanlar, para vermeyeceksen kimse seni seçmez." şeklinde konuşmuştu.

Milli golcü, Yıldırım'ın bu sözlerine,  "Aziz Yıldırım'ın benimle ilgili negatif söylemleri beni motive etti ve sahada kendisine cevap verdiğimi düşünüyorum." ifadesiyle cevapta bulundu.

 ”İstanbul'a ilk geldiğimde Ali Koç bizi evine davet etti, çok heyecanlanmıştım. Çok temiz kalpli, şefkatli bir insan. Ali Koç deyince 'Türkiye'nin en büyük insanı' dersin ama hiç egosu yok. O seviyede egosuz olması beni şaşırtıyor. Fenerbahçeliliği tartışılmaz, aşırı derecede Fenerbahçeli. Hayatta her şeyi elde etmiş, tek hayali Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak.”