Sergen Yalçın'ın açıklamaları şu şekilde;

 "Açıklaması kolay değil. Bugünkü maçın açıklaması çok zor" diyen Sergen Yalçın, "Kader kısmet demek lazım. Bugünkü maç bir daha kolay kolay olmaz. Futbolda düşüşler olabilir ama toparlamak lazım. Uzun süreli düşüşler büyük camialara zararlar verir. Uzun süredir düşüş içerisindeyiz. Uzun zamandır dönüş yakalayamadık. Sorumlu benim. Bu durumun sorumlusu benim. Üzgünüz. Böyle olmasını istemezzdik ama futbol bazen insanı başka yerlere götürebiliyor. Geçen sezon nasıl iyiysek bu sezon o kadar kötüyüz" 

''Bizim de normal durumda olduğumuz söylenemez. Hiçbir çözüm bulamıyoruz. Söylenecek fazla bir şey yok aslında. Taraftardan da kendi ve takımım adına özür diliyorum. Onlara daha fazlasını vermek isterdik ama bu sezon istediklerini veremedik. Onun da sorumlusu benim." 

 "Yediğimiz ikinci gol şanssız. Oyuncuların motivasyonu da çok düştü. Kaleye gelen ilk şut gol oluyor. Sağ olsun VAR'daki hakemler en ufak pozisyonu değerlendiriyorlar. Bizim pozisyonlarımızda yoklar. Geçen hafta yüzde yüz penaltımız verilmedi. Bu tip hakemlerin Türk futbolunda olmaması lazım. Bu maçı kaybettiğimiz için söylemiyorum. Geneldeki maçlarda Beşiktaş'a karşı çok ciddi tepki var. Bizim maçta VAR devreye girmiyor. Oyun artık sahada oynanmıyor. Tamamen televizyon önünde oynanıyor. Bu da benim açıdan işin en üzücü tarafı"

 "Biz haftalardır döndüremiyoruz, çeviremiyoruz. Taraftar 'takımı ayağa kaldır' diye tezahaürat yapıyor ama ben oynamıyorum. Oyuncuların daha fazla tepki göstermesi, konsantre olması lazım. Camia bu şekilde ayağa kalkabilir" 

KAYNAK: NTV SPOR