Spor Toto Süper Lig’in 28’inci haftası Trabzonspor Kasımpaşa maçına sahne oldu. Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanan maç Kasımpaşa galibiyeti ile sona erdi. Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayarak büyük bir başarı yakalayan Trabzonspor’da adeta deprem yaşanıyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun istifası ile başlayan süreç Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın görevden ayrılması ile devam etmişti. Olağanüstü Kongre Kararı alan Trabzonspor tek aday ile seçime gitti. Trabzonspor’un yeni başkanı Ertuğrul Doğan ise sezon sonuna kadar Abdullah Avcı’nın yardımcısı Orhan Ak ile yola devam etme kararı aldı. Orhan Ak yönetiminde de istenilen sonuçların alınamaması nedeniyle yeniden değişiklik yapıldı. Trabzonspor’da teknik sorumluluk İhsan Derelioğlu’na teslim edildi.

trabzonspor-kamp-1

Başkan Ertuğrul Doğan’a İlk Tepki

Trabzonspor’un yeni başkanı Ertuğrul Doğan’ın sezonu en iyi şekilde tamamlayarak; gelecek sezona hazırlanma isteği ise tepkilere neden oldu. Başkan Ertuğrul Doğan’ın Trabzonspor’un yeni teknik direktörü kim olacak sorusuna yanıt vermesi talep edildi. Teknik direktör arayışı içerisindeki bordo mavili ekibin Sergen Yalçın ile anlaşma sağladığı ortaya çıktı. Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinden sonra teknik direktör Jorge Jesus ile yolları ayırmayı planlayan Başkan Ali Koç’un Sergen Yalçın ile görüştüğü öğrenilmişti. Sergen Yalçın’ın ise Trabzonspor’un teklifini kabul ettiği için Fenerbahçe’ye hayır dediği ortaya çıktı. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ile el sıkışan Sergen Yalçın, yeni sezonda bordo mavili takımın başına geçmeye hazırlanıyordu. Lakin, Süper Lig’de üst üste mağlubiyetler alan Trabzonspor’un yeni sezonu bekleme lüksü kalmadı.

ertugrul-dogan-1000x700-2

Sergen Yalçın’a Görev Çağrısı

Trabzonspor’un Sergen Yalçın ile her konuda anlaşma sağladığının ortaya çıkması bordo mavili taraftarları heyecanlandırdı. Sergen Yalçın’ın yeni sezonda takımın başına geçmesine onay veren Trabzonlular için heyecanlı bir bekleyiş başlamıştı. Trabzonspor-Kasımpaşa maçı ise bardağı taşıran son damla oldu. Ertuğrul Doğan’ın başkanlık koltuğuna oturmasından sonra üst üste 3’üncü mağlubiyetini alan Trabzonspor’da eleştirilerin dozajı arttı. Bordo mavili taraftarlar sosyal medya üzerinden Sergen Yalçın’ı göreve davet etti. Sergen Yalçın’ın sezon sonunu beklemeden takımın başına geçmesi talep ediliyor.

ertugrul-dogan-yonetim-kurulu-listesini-sundu_48760139

Başkan Ertuğrul Doğan’ın Son Kararı

Süper Lig’de Kasımpaşa’ya 2-0’lık skorla mağlup olan Trabzonspor’da Başkan Ertuğrul Doğan ve yönetim kurulu üyeleri acil toplantı yaptı. Sergen Yalçın ile görüşen Trabzonspor Başkanı’nın sezon sonunu beklemeyelim dediği öğrenildi. Tecrübeli teknik adamın bir an önce Trabzon’a gelmesi talep edildi. Sergen Yalçın’ın göreve erken başlamasının avantajları da değerlendirildi. Hem şehri hem de takımı daha yakından tanıma fırsatı yakalayacak olan Sergen Yalçın’ın ise Başkan Ertuğrul Doğan’ın teklifine sıcak baktığı öğrenildi.