Bu sezonun en flaş transferlerinden biri olarak Galatasaray'a imza atan Sergio Oliveira, tutuk başlasa da sonrasında toparlandı ve takımının en etkili oyuncuları arasına girmeyi başardı. Ancak yaşadığı sakatlık herkesi üzdü. Ara sonrasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan sarı kırmızılılarda hali hazırda turnuvaya gidemeyen deneyimli futbolcunun üzerine yaşadığı bu üzücü olayla birlikte seferberlik ilan edildi. Peki, Sergio Oliveira Fenerbahçe maçında oynayacak mı? Hangi maçları kaçıracak? Detaylar haberimizde.


ALTERNATİFİ HAZIR

Her ne kadar en önemli oyuncularından birisi olan Sergio Oliveira'dan yoksun olacak olsada teknik ekibin alternatifi hazır. Dünya Kupası arasının bitmesi sonrasında Süper Lig'de ilk maçına İstanbulspor karşısında çıkacak olan Cim Bom'da bu bölge için Fredrik Midtsjö'yü hazırlıyor.  Galatasaray, İstanbulspor karşılaşmasından sonra aralık ayının sonunda Sivasspor deplasmanına gidecek. Daha sonra NEF Stadı'nda Ankaragücü ile karşılaşacak sarı kırmızılı takımda Sergio Oliveira'nın bu maçlarda yer alması beklenmiyor. 


FENERBAHÇE MAÇINDA OYNAYACAK MI?

Bu süreçte tedavisine yoğun bir şekilde devam edilecek olan Oliveira için teknik heyetin planı var. İçeride oynayacakları Ankaragücü maçı sonrasında deplasmanda Fenerbahçe 'ye karşı mücadele edecek olan Galatasaray'da, Sergio Oliveira'nın bu maça yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf ediliyor. Sarı kırmızılı takımın teknik patronu, Oliveira ile orta alanı güçlendirip hücumda da büyük bir etki sağlayacağını düşünmesi nedeniyle Oliveira'dan derbide önemli bir katkı görmeyi bekliyor.  Bunun ne derece mümkün olacağını tecrübeli futbolcunun tedavi ve antrenmanlara vereceği cevap belirleyecek.