Covid-19'a yakalandığımı hemen anladım

Seri A ekiplerinden Milan'ın efsanevi oyuncusu Paolo Maldini, koronavirüse yakalandığını eski bir profesyonel sporcu olarak hemen anladığını söyledi.

Covid-19'a yakalandığımı hemen anladım

Maldini, Sky Sports kanalında Francesco Totti, Alessandro Del Piero ve Javier Zanetti'nin olduğu programda kendisinin geçirdiği Covid-19 tecrübesini anlatırken, "Bir sporcu kendini, bedenini tanır. Ben de eski bir sporcu olarak tanıyorum. İlk anda bunun normal grip olmadığını, farklı bir şey olduğunu hemen anladım. Bu yeni bir virüs ve vücudunuz tanımadığı bu düşmana karşı bir savaş veriyor. Ağrılar özellikle çok güçlüydü." şeklinde konuştu.

Kendisindeki belirtilerin güçlü eklem ve kas ağrıları ile 38,5 derecenin üstüne çıkmayan ateş olduğunu dile getiren Paolo Maldini, tedavi sırasında ateş düşürücü etkiye sahip Tachipirina aldığını, herhangi bir antiviral ilaç kullanmadığını ve nefes darlığı çekmediğini belirttikaydetti.

Maldini, antrenman yapmak için salona gittiğini ancak 10 dakikadan fazla buna dayanamadığını belirterek, "Bu virüsü mümkün olan en kısa zamanda yenmeliyiz. Bunun da tek yolu bireyselci olmadan, ortak iyiyi düşünerek olur. Ancak bu şekilde normal günlük yaşantımıza dönebiliriz." dedi.

Seri A ekiplerinden Milan Kulübü, 22 Mart'ta yaptığı duyuruda, teknik heyet kadrosunda yer alan Paolo Maldini ile Milan'ın genç takımında oynayan oğlu Daniel Maldini'nin de Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıklamıştı. 

Kaynak : Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER