İtalya'da gündem Merih Demiral

İtalyan gazeteleri Merih Demiral'ı manşetlere taşıdı.

İtalya'da gündem Merih Demiral

Juventus'un 2-0 kazandığı Cagliari maçında Ronaldo'ya gol asisti yapan Merih ile savunmadaki partneri De Ligt, Juventus'un geleceği olarak gösteriliyorlar.

CALCIOMERCATO

Merih Demiral ile savunmadaki partneri De Ligt'in uyumlu performansına dikkat çeken site, "Juventus tarihini yeniden yazmaya hazırlar" şeklinde başlık attı. Juventus'un yıllardır birlikte oynayan savunma oyuncuları Barzagli, Bonucci ve Chiellini'nin artık dönemlerinin kapandığı ifade edilirken, Merih ve De Ligt'le birlikte yeni bir dönemin başlayacağının sinyallerinin verildiği kaydedildi. İkilinin, çok az birlikte süre almalarına rağmen iyi bir sınav verdikleri aktarıldı.

ILBIANCONERO

Merih'le De Ligt'in performansından övgüyle söz eden Ilbianconero, teknik direktör Pirlo'nun Chiellini ve Bonucci'nin yokluğunda endişe etmemesi gerektiğini zira Juventus'un gelecekteki defans ikilisinin Merih-De Ligt olduğunu yazdı. Takımın Cagliari'ye karşı aldığı galibiyette, bu ikilinin de pozitif anlamda büyük rol oynadığına dikkat çekildi.

AREANAPOLI

Areanapoli adlı site ise Cagliari maçı sonrası manşetleri süsleyen milli yıldızla ilgili hocası Pirlo'nun sözlerini öne çıkardı. Hakkında transfer iddiaları ortaya atılan Merih hakkında Pirlo'nun, "Merih satılık değil" sözlerine yer verildi.

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER