banner197

Milan'a Yaş Sınırlaması!

AC Milan, 19 yaşında olduğunu iddia eden eski oyuncusu Yusupha Yaffa'yı, 28 yaşında olduğu ortaya çıktığı için mahkemeye verdi

Milan'a Yaş Sınırlaması!

 Gambiyalı forvet Yusupha Yaffa, 2013'te Milan'ın genç kadrosuna alındı ve 19 yaş altı takımda sık sık forma şansı buluyordu. Ancak 19 yaşında olduğunu iddia eden Yaffa'nın, 28 yaşında olduğu ortaya çıktı.

Şu anda Almanya Oberliga ekiplerinden MSV Duisburg II'de forma giyen Yaffa'nın kontratı hızlı bir şekilde feshedilebilir. ancak La Gazetta dello Sport'a göre Yaffa, AC Milan tarafından İtalya'ya, dolandırıcılıktan ötürü duruşmaya çağrılıyor.

Gambiyalı Yaffa'nın farklı sebeplerden dolayı belgelerini kaybettiği ve 2009'da İtalya'ya göçmenlik ofisine geldiğinde de 14 Kasım 1987 yerine, 31 Aralık 1996'da doğduğunu belirttiği söyleniyor.

Bu olay ise Yaffa'nın ilk vukuatı değil. Ocak 2015'te Eintracht Frankfurt'a imza atan ve Frankfurt'a yerleştikten kısa bir süre sonra bir kıza tecavüz etmekle suçlanan Yaffa, burada tutuklanmıştı

Yaffa ise söylenenlere göre halen masum olduğunu iddia ediyor. Yapılacak olan duruşmada Filippo Inzaghi de dahil olmak üzere Milan'da eski antrenörler de yer alacak.

Goal

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER