Muriqi'nin bonservisi açıklandı!

İtalya Serie A ekibi Lazio, Kosovalı golcü Vedat Muiriqi için Fenerbahçe'ye bonuslarla birlikte 20 milyon euro ödeyecek.

Muriqi'nin bonservisi açıklandı!

Fenerbahçe Futbol AŞ tarafından Borsa İstanbul'a yapılan ve KAP'da yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Sağlık kontrollerinin tamamlanması ile profesyonel futbolcumuz Vedat Muriqi'in İtalyan Kulübü Lazio'ya, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 17,5 milyon euro net bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır."

Açıklamada, transfer bedeline ilaveten, sportif sonuçlarına bağlı olarak Lazio'nun, Sarı Lacivertli kulübe aşamalı olarak azami net 2,5 milyon euro bonus bedeli ödeyeceği belirtildi. 

Ayrıca, golcü futbolcu Muriqi'in ileride diğer bir kulübe transferi halinde İtalyan ekibi tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Fenerbahçe'ye yüzde 5 bonus bedeli ödeyeceği belirtildi. 

Öte yandan Fenerbahçe'nin internet sitesinde yer alan veda mesajında şu ifadelere yer aldı;

"2019-2020 sezonunda formamızı giyen Vedat Muriqi, İtalya'nın Lazio takımına transfer olmuştur. Vedat'a oynadığı sürece verdiği katkı ve gösterdiği mücadele için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde kendisine başarılar dileriz. Yolun açık olsun." 


Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER