Ronaldo kazancıyla tarihe geçti!

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus forması giyen 35 yaşındaki Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, futbolda olduğu gibi para kazanmakta da çok başarılı. Dünyaca ünlü Forbes dergisi, Ronaldo'nun yıllık kazancının bir milyar doları geçen ilk futbolcu olduğunu yazdı.

Ronaldo kazancıyla tarihe geçti!

Serie A ekiplerinden Juventus formayı giyen Cristiano Ronaldo yıllık kazancıyla dudak uçuklattı. Ünlü Forbes dergisi, 35 yaşındaki Portekizli yıldızın ne kadar para kazandığına dair detaylı bir haber yaptı.

Ünlü dergi Ronaldo için 'İlk milyar dolarlık futbolcu' ifadesini kullandı. Portekizli yıldız futbolcunun sponsorluk gelirleri ve İtalyan ekibinden aldığı maaşlarla birlikte, aktif sporcular arasında, boksör Floyd Mayweather ve golfçü Tiger Woods'dan sonra en çok kazanan üçüncü isim olduğu ifade edildi.

35 yaşındaki yıldız böylece yıllık kazancıyla Messi ve Neymar'ı geride bıraktı.

Forbes Dergisi ayrıca toplam gelirinin yanı sıra marka değeri olarak da CR7'nin Arjantinli yıldız Lionel Messi ve Brezilyalı futbolcu Neymar'ın önünde olduğunu yazdı. Cristiano Ronaldo, yıllık gelirinin büyük kısmını reklam, tanıtım ve sosyal medya paylaşımlarından elde ediyor.

Öte yandan dünya genelinde yaptığı yardımlarla alkış toplayan Ronaldo, koronavirüs nedeniyle gelirleri düşen Juventus'a destek olmak için maaşında 4 milyon euro indirim yapmıştı.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER