Barcelona'da oynayan milli basketbolcumuz Sertaç Şanlı, bireysel performansı, hedefleri, Euroleague'de az kalan Play-Off dönemi, başantrenör Sarunas Jasikevicius ile olan ilişkisi hakkında konuştu.

"Sezonun bu bölümü bizim açımızdan gayet iyi geçiyor. Sezon başında takıma yeni isimler katıldı. Sezon başındaki adaptasyon süreci uzun sürdü diyebilirim çünkü neredeyse takımın yarısı değişti. O süreçte bazı kolay maçları kaybettik. Nasıl basketbol oynayacağımızı çözememiştik. Sezonun ilerleyen kısmında herkes birbirine alışınca ve koçun bizden isteklerini anlayınca belli bir ritm tutturduk. Sezonun bu bölümünde böyle bir ritim tutturmak bizim için önemliydi. Play-Off öncesi bu durum bizim adımıza büyük bir artı"

 "Kendimi şu an gayet iyi hissediyorum. Özellikle son iki haftadır iyi bir ritim tutturdum. Bunun Play-Off öncesine gelmesi benim için çok iyi. Mirotic ve Laprovittola üzerinden oyunumuz dönüyor gibi gözüküyor ama hangi maçta kimin bir adım öne çıkacağını bilemiyorsun. Bir maçta ben çıkıyorum, diğer maçlarda Satoransky çıkıyor. Son iki maçta en skorer bendim ama kimse zorlamadı oyunu. Oyun bana geldi ve ben de şutları soktum. Fiziksel ve özgüven olarak çok iyi durumdayım. Play-Off'a en iyi şekilde girip geçen sene alamadığımız kupayı bu sene kazanmak istiyoruz"

'Play-Off'ta hangi rakiple eşleşmek istersin?' sorusuna ise "Benim kişisel olarak öyle bir isteğim yok. Böyle bir hesap yaptığında sürekli ters tepiyor. Daha önce de bunun olmuşluğu var. Hedefin şampiyonluksa kim gelirse gelsin yenmek zorundasın. 'Şu rakip gelsin bizim için daha iyi' ya da 'şu rakip gelmesin, çekiniyoruz' tarzında düşüncelerim yok" 

Benim Saras ile etkileşimim gayet iyi. Saha içerisinde ne istediğini biliyorum ve yapmaya çalışıyorum. Sadece Saras değil herhangi bir antrenör mağlubiyetlerden sonra bir sonraki antrenmanda çok talepkar olabiliyor. Bu da çok normal. Sizden bir sürü şey talep ediyor ve sizin de elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Kaç tane antrenörle çalıştım, hepsi en az 15-20 tane şey istiyor. Hepsini de yüzde 100 yapmanı istiyor. Saha içerisinde bazen hatalar oluyor ama onun dışında Saras'ın talepkar olması çok doğal. Ben özgürlük vermediğine inanmıyorum. Belli kısımlarda size o özgürlüğü veriyor. Çok basit şey istiyor. Doğru basketbol oynayalım, sistemimize güvenelim, biz bu maçı bir şekilde kazanacağız diyor."